Warszawiacy wywietrzyli psy

fot. Tomasz Jastrzębowski

Czy spacer z psem zawsze musi wyglądać tak samo - obejście paru ulic, okrążenie parku i z powrotem do domu? Nie! Przekonali się o tym warszawiacy, którzy w sobotę poszli z psami na spacer do Parku Szczęśliwickiego na Ochocie.

Czekał tam na nich tor przeszkód agility. Swoich sił – pod okiem  instruktorów z Fundacji Pomocna Łapa oraz szkoły Azorres – spróbować mogli  nie tylko doświadczeni czworonożni sportowcy, ale również amatorzy. Dla  wielu psów był to pierwszy kontakt z slalomem czy tunelem, stąd… śmiechu było co niemiara. Niektóre zamiast przez obręcz przeskakiwały nad nią, inne z radością strącały paliki, jeszcze inne wymyślały sobie nowe zadania – np. wbiegnięcie do sadzawki…  Duch sportowej rywalizacji drzemał za to w sercach wielu właścicieli, którzy – nieraz całymi rodzinami – próbowali nauczyć swoich pupili prawidłowego pokonania toru przeszkód. Najlepsze psy otrzymały w nagrodę przysmaki, a ich właściciele – miesięcznik "Mój Pies".

Po zawodach uczestnicy pikniku pod wszystko mówiącą nazwą "Wietrzenie psów" obejrzeli pokaz pracy psa asystenta osoby niepełnosprawnej – labradora, który różne przedmioty podnosił z ziemi, wyjmował z szafki, zanosił wskazanym osobom. Wyszkolony przez Fundację Pomocna Łapa psiak dopiero od kilku tygodni mieszka z poruszającym się na wózku Markiem.

Atrakcją spotkania była także możliwość poznania australijskiego labradoodle’a, którego prezentowała Edyta Gajewska, właścicielka pierwszej w Polsce hodowli tej rasy "Włochata Pasja".

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments