We Wrocławiu zachęcają do adopcji psów w tramwajach i autobusach


Podopieczni schroniska dla bezdomnych zwierząt we Wrocławiu są bohaterami filmiku, który jest emitowany na monitorach komunikacji miejskiej w tym mieście. To wspaniała wspólna akcja TOZ i MPK zachęcająca do adopcji dorosłych i starszych psiaków.

We wrocławskim schronisku dla bezdomnych zwierząt mieszka ponad 180 psów. Niektóre z nich są już w podeszłym wieku, a wiadomo, że starsze psy mają zdecydowanie mniejsze szanse na znalezienie prawdziwego domu. Aby choć trochę poprawić tę sytuację, Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami prowadzące to schronisko porozumiało się z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym, które bardzo chętnie zgodziło się na dystrybucję krótkiego filmiku na monitorach umieszczonych w tramwajach i autobusach.

„Młode zwierzaki szybko znajdują nowych właścicieli, ale te starsze czekają na to bardzo długo. Mamy nadzieję, że wspólnie napiszemy dla nich historię z happy endem. Codziennie podróżuje z nami przecież około pół miliona pasażerów. Wierzymy, że wśród nich są odpowiedzialne osoby, które z chęcią zaopiekują się mądrym i, mimo wieku, pełnym życia psem, który w zamian za dobre serce odwdzięczy się prawdziwą miłością” – zachęca wpis na stronie internetowej MPK Wrocław. Turi, Buster, Szajba, Czako to niektórzy bohaterowie kampanii pod nazwą „Przygarnij psiaka”.

Na fanpage’u schroniska znalazły się podziękowania dla zdolnych twórców filmiku, którymi są Adrian Janisio, Kamil Kuć i Maciej Ciechosz oraz wpis: „Liczymy, że akcja spotka się z pozytywnym wydźwiękiem i będzie dla Państwa przyjemnością oglądanie materiału podczas podróży”.

A my liczymy, że tak fajna akcja znajdzie naśladowców w innych miastach. PK

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments