Wędrujące zwierzaki

fot. Shutterstock

W warszawskim kinie Muranów odbyła się premiera filmu animowanego „Wielka wędrówka”. Wydarzeniu patronował miesięcznik „Mój Pies”.

Na seans zaproszone zostały dzieci z warszawskich domów dziecka. Przed jego rozpoczęciem wystąpili mali artyści z przedszkola muzycznego „Nutka”. Na premierze pojawili się m.in. minister kultury i dziedzictwa narodowego Kazimierz Michał Ujazdowski, reżyser filmu Wiesław Zięba, a także Olaf Lubaszenko, który użyczył swego głosu głównej postaci filmu – szczurowi Archibaldowi. Okazało się, że aktor ma tego dnia urodziny, dlatego mali i duzi widzowie odśpiewali mu gromkie „Sto lat”.

„Wielka wędrówka” jest kontynuacją serialu animowanego „Tajemnice Wiklinowej Zatoki”. Jej bohaterami są wspomniany szczur Archibald oraz piżmak o imieniu Serafin, mówiący głosem Wojciecha Malajkata. Pewnego dnia spokój zamieszkujących Wiklinową Zatokę zwierzaków burzą powracające po zimie ptaki, które zamierzają w pobliżu uwić swoje gniazda. Zdesperowani Archibald i Serafin postanawiają wyruszyć na poszukiwanie nowego domu w spokojniejszej okolicy. I tak rozpoczyna się ich wielka przygoda.

Zamysłem twórców było nie tylko wyprodukowanie ciekawego filmu dla najmłodszych, ale także przekazanie dzieciom ważnego przesłania: że należy dbać o przyrodę i troszczyć się o losy nawet tak małych zwierzątek, jak gryzonie.

AK

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments