Włoskie autostrady przyjazne czworonogom


Właściciele psów w Italii, a także turyści nie muszą się już martwić o odpoczynek swoich podopiecznych podczas letnich podróży. W ramach akcji „Parking dla czworonogów” zostały utworzone specjalne strefy dla psów.

Parkingi, na których Azor może się do woli wybiegać, napić czystej wody i odpocząć w specjalnie w tym celu przygotowanych legowiskach lub skorzystać z pomocy weterynarza znajdują się na większości włoskich autostrad. Od Mediolanu aż po Bari jest ich blisko 20.

Obszary dla czworonogów wydzielone są zazwyczaj w zacienionych miejscach, tak by zwierzaki nie były narażone na nadmiar słońca. Legowiska znajdują się w klatkach, wyposażonych w system chłodzenia. Zadbano też o higienę – automatyczny system oczyszczania i dezynfekcji uaktywnia się po wyjściu każdego czworonoga.

Relaks zwierząt i konsultacje weterynaryjne nie obciążają kieszeni właścicieli czworonogów. Akcja jest bowiem inicjatywą Włoskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii i to właśnie jego członkowie udzielają gratisowej pomocy podróżującym psom. Profesjonalną opiekę w ewentualnych przypadkach niedomagań zwierząt można uzyskać w dni powszednie od 12.30 do 14.30, a w weekendy przez cały dzień. Akcja trwa od 6 lipca do 26 sierpnia.
Celem tej inicjatywy jest zachęcenie właścicieli psów do wyjazdów wakacyjnych ze swoimi podopiecznymi. (KKA)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments