Wygłodzone i zaniedbane psy na posesji polityka PSL


Osoby wrażliwe na los zwierząt od kilku dni z niedowierzaniem i oburzeniem śledzą sprawę skandalicznie zaniedbanych zwierząt należących do szefa komórki PSL w Wałbrzychu Piotra Zimnickiego. Na działce polityka znaleziono przykute krótkimi łańcuchami do prowizorycznych bud wygłodzone psy oraz konia i kozę trzymane w małej, rozwalającej się szopie.

Po otrzymaniu zawiadomienia o złych warunkach, w jakich znajdują się zwierzęta prominentnego polityka PSL w Wałbrzychu Piotra Zimnickiego, na teren jego posesji wkroczyły straż miejska, straż dla zwierząt oraz przedstawiciele urzędu miasta. Zwierzęta nie miały pożywienia ani wody. Wystające spod skóry żebra świadczyły o tym, że psy od dawna nie były karmione.

Zimnicki – wbrew temu, co można było zobaczyć – tłumaczył, że zwierzaki mają dobre warunki, a są wychudzone, bo… nie chcą jeść. To ostatnie stwierdzenie można było łatwo zweryfikować: zwierzęta dosłownie rzucały się na jedzenie podawane przez strażników. Sąsiedzi zeznali, że wielokrotnie dokarmiali głodne czworonogi.

Jeden z psów, znajdujący się w najgorszej kondycji, został odebrany właścicielowi od razu i odwieziony do lekarza weterynarii, dwa pozostałe trafiły do niego nieco później (Zimnicki wyraził na to zgodę). Zwierzaki zostaną przekazane do adopcji.

Warto zwrócić uwagę, że w parlamentarnym Zespole Przyjaciół Zwierząt nie ma ani jednego posła z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Poseł PSL Stanisław Żelichowski tłumaczył, że „zespołów parlamentarnych jest bardzo dużo, a my jesteśmy raczej pragmatyczną partią”. Ciekawe, czy wobec tego w standardach polityków tej partii  mieści się  jako „pragmatyczne” głodzenie zwierząt? Mamy nadzieję, że nie.

Szef PSL wicepremier Janusz Piechociński obiecał wnikliwe zajęcie się sprawą, a nawet – jeśli zarzuty się potwierdzą – skierowanie jej do partyjnego sądu. Głodzenie psów określił jako nieludzkie i niegodne. Trzymamy pana prezesa za słowo! PŁ

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments