Yorki w rytmie muzyki Jacksona


Pokaz mody z udziałem psów oraz wybory Miss i Mister York zorganizowano po raz siódmy w warszawskim centrum handlowym Promenada w walentynkową niedzielę. Spośród setek yorków, które stawiły się z właścicielami w Promenadzie za Miss York uznano Fruzię - półtoraroczną suczka o bardzo łagodnym charakterze, której właścicielką jest Monika Kasińska. Tegoroczny Mister York to zadziorny dziesięciomiesięczny Bono z hodowli Egipskie Złotko Oktawii Kasztelewicz

Jednym z najważniejszych punktów programu niedzielnej imprezy była licytacja ubranek i biżuterii dla psów autorstwa projektantów z Fundacji Young Polish Designers. Organizatorzy podkreślają, że te wyjątkowe stroje dla yorków twórców są odbiciem aktualnych trendów panujących w modzie dla ludzi. Jeśli chodzi o ubiory codzienne, to w tym roku w psiej modzie  mają dominować wzory klasyczne – wełniane sweterki w kratę w pastelowych barwach, a do tego doskonale pasują proste, różowe tenisówki. W kreacjach odświętnych jako dodatek powoli odchodzi w zapomnienie tak popularny dotąd kryształ Swarovskiego, a jego miejsce zajmują cyrkonie.
Pokazowi towarzyszyła muzyka Michaela Jacksona, a więc nie mogło zabraknąć też stroju króla popu. Taki był projekt Moniki Sabat, czyli ubranko dla yorka inspirowane charakterystycznym dla Jacksona mundurem ze srebrnymi lampasami i charakterystyczną czerwoną opaską na przedniej łapie. Ubranko wylicytowano za kwotę 160 zł. Fundusze uzyskane z aukcji charytatywnej wesprą schronisko dla zwierząt Porzucony Kundelek w Józefowie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments