Z piekła do nieba

fot. YouTube

Brudnobrązowa, wychudzona i schorowana suczka mieszkała na ulicy bez nadziei na inne życie. Ale los się do niej uśmiechnął – zobaczcie, jak to się stało.

Jednak z wolontariuszek amerykańskiej organizacji Hope for Paws zajęła się odwróceniem uwagi psa sąsiadów, podczas gdy druga skupiła się na chorej suczce. Miała opuchnięte z powodu infekcji łapy, więc trudno jej się było poruszać. Jakoś udawało jej się to na trzech kończynach, ale czwartą, przednią, trzymała cały czas uniesioną w górę. Jej sierść wyglądała, jakby coś ją powygryzało. Cierpiała bowiem – jak stwierdził lekarz weterynarii – na świerzb i liczne infekcje bakteryjne. Cheeseburger pomógł w zakładaniu na jej szyję smyczy, a potem zaniesiono ją do samochodu i zawieziono do kliniki.

Zaraz zaczęto ją leczyć i starczył niewiele ponad miesiąc, by zmieniła się nie do poznania. Oczywiście nie odrosła jej jeszcze cała sierść, ale nie miała już smutnego pyszczka i dzielnie walczyła o piłeczkę z pobratymcami. To zupełnie inny pies, który trafił z piekła ulicy do nieba, którym jest ciepło domowego ogniska. Choć na razie tylko tymczasowego, bo suczka czeka na swój prawdziwy dom. Nadano jej imię Bethany – tak nazywa się wieś znana z Nowego Testamentu, w której mieszkali Maria, Marta i Łazarz. Po aramejsku to słowo znaczy: biedny dom. MC

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments