Z psem za pan brat


W niedzielę na Polach Mokotowskich odbył się wielki finał II edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Z psem za pan brat” organizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Odpowiedzialnej Opieki nad Zwierzętami Domowymi oraz Pedigree. Jego celem jest propagowanie odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami oraz promowanie właściwych postaw wobec nich.

W ciągu czterech letnich miesięcy psia klinika umieszczona w ogromnej ciężarówce przemierzyła ponad 5 tys. km i odwiedziła sześć polskich miast (Łódź, Gdynia, Poznań, Kraków, Katowice, Warszawa). – Zorganizowaliśmy wiele imprez towarzyszących, które przyciągnęły więcej gości niż rok temu – tłumaczy Anna Król, rzecznik programu „Z psem za pan brat”. W spotkaniach wzięło udział ponad 24 tys. osób, a lekarze zbadali bezpłatnie 3200 psów.
W psich miasteczkach można było spotkać gwiazdy znane ze swej miłości do czworonogów: Agatę Młynarską, Jacka Kaczyńskiego, Magdę Femme; zasięgnąć porady u specjalistów, sprawdzić psa na torze agility, a także wziąć udział w konkursach na najbardziej zakręcony ogon czy na najbardziej niezwykłe imię dla psa. – Jednak najważniejsza jest dla nas edukacja i adopcje – podkreśla Anna Król. – Zrobiliśmy zdjęcia psiakom, które szukają domu, i umieścimy je na stacji metra Wilanowska oraz na naszych stronach www.zpsemzapanbrat.pl
Rok temu adoptowanych zostało 600 psów, w tym roku już 300, a ponieważ adopcje będą trwały do końca grudnia i tu liczymy na sukces. Każdy piesek, który znajdzie w tym czasie nowego pana – otrzyma od Pedigree specjalną wyprawkę. (KP)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments