Z psem za pan brat

W ciągu czterech letnich miesięcy psia klinika umieszczona w ogromnej ciężarówce przemierzyła ponad 5 tys. km i odwiedziła sześć polskich miast (Łódź, Gdynia, Poznań, Kraków, Katowice, Warszawa). – Zorganizowaliśmy wiele imprez towarzyszących, które przyciągnęły więcej gości niż rok temu – tłumaczy Anna Król, rzecznik programu „Z psem za pan brat”. W spotkaniach wzięło udział ponad 24 tys. osób, a lekarze zbadali bezpłatnie 3200 psów.
W psich miasteczkach można było spotkać gwiazdy znane ze swej miłości do czworonogów: Agatę Młynarską, Jacka Kaczyńskiego, Magdę Femme; zasięgnąć porady u specjalistów, sprawdzić psa na torze agility, a także wziąć udział w konkursach na najbardziej zakręcony ogon czy na najbardziej niezwykłe imię dla psa. – Jednak najważniejsza jest dla nas edukacja i adopcje – podkreśla Anna Król. – Zrobiliśmy zdjęcia psiakom, które szukają domu, i umieścimy je na stacji metra Wilanowska oraz na naszych stronach www.zpsemzapanbrat.pl
Rok temu adoptowanych zostało 600 psów, w tym roku już 300, a ponieważ adopcje będą trwały do końca grudnia i tu liczymy na sukces. Każdy piesek, który znajdzie w tym czasie nowego pana – otrzyma od Pedigree specjalną wyprawkę. (KP)