Z Rosji na podium w Opolu


Buldożka angielska Lala pokonała 3119 psów 222 ras z całej Polski i 21 krajów Europy podczas XXIX Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych w Opolu.

Suczka o rodowodowym imieniu Velikolepnaya Mastiff Hill  przyjechała po tytuł Best in Show z Rosji. – Widzieliśmy tu wiele bardzo pięknych psów, ale ten jest niezwykły – uzasadniał sędzia Janusz Opara, który zdecydował o wyborze. – Rzadko można spotkać buldoga angielskiego, który tak doskonale wypełnia bardzo trudne wymogi wzorca. A tę suczkę cechuje ponadto niebywała żywotność, świeżość i energia – wprost nie do wiary u psa tej rasy, ciężko chodzącej i oddychającej.

Właścicielką triumfatorki jest Swietłana Golnikowa z Moskwy, a prezentowała ją na ringu Jekaterina Komissarowa. – Lala ma trzy lata, a dwukrotnie zdobyła już mistrzostwo Europy, nie ma drugiego buldoga, któremu by się to udało. Pierwszy raz zobaczyłam ją, gdy miała zaledwie 1,5 miesiąca i już wtedy wiedziałam, że będzie mistrzynią – mówi Komissarowa. Lala jest psem o pogodnym charakterze i sporym apetycie.

Podczas opolskiej wystawy najliczniej reprezentowane były labrador retrievery – aż 133, golden retrievery – 98 i owczarki niemieckie – 87. Imprezie towarzyszyły Klubowa Wystawa Psów do Towarzystwa oraz Klubowa Wystawa Jamników.
 
Tekst i zdjęcie: Krzysztof  Świderski
 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments