Zachęcają do adopcji przez filmiki na YouTube


W znalezieniu domów dla podopiecznych schroniska Reksio w Bielsku Białej ma pomóc możliwość zapoznawania się ze zwierzakami w serwisie internetowym YouTube. Na kanale schroniska znajdziemy krótkie filmiki przedstawiające czworonogi przeznaczone do adopcji.

W schronisku Reksio w Bielsku-Białej znajduje się kilkadziesiąt psów i kotów. Trafiają tam po wypadkach drogowych, są znajdywane przez wolontariuszy, niekiedy oddawane przez właścicieli. Wolontariusze opiekujący się zwierzętami z satysfakcją podkreślają, że dotąd udało się znaleźć domy dla kilkuset czworonogów, ale zwierząt niestety stale przybywa. Kiedy więc zawodzą sprawdzone dotąd sposoby na zachęcanie do adopcji, w schronisku Reksio szukają nowych rozwiązań.

Na specjalnym kanale w serwisie internetowym YouTube poza relacjami z akcji, pikników czy działalności wolontariatu od niedawna można obejrzeć amatorskie, ale pełne wdzięku filmiki przedstawiające podopiecznych schroniska gotowych do adopcji. Na razie kamera obserwuje tylko życie przebywających tam psów, ale w planach są także relacje z kociego świata. Pomysł okazał się trafiony, bo coraz więcej osób zaczęło się interesować adopcją psa. Jeśli podczas wizyty w schronisku potencjalni opiekunowie spędzili zbyt mało czasu, filmy dają im możliwość przyjrzenia się lepiej pupilowi, którego chcą przygarnąć, i podjęcia bardziej świadomej decyzji. – Przebywają tu także zwierzęta znajdowane i oddawane przez osoby, które nie mogą ich zatrzymać – mówią wolontariusze ze schroniska – dzięki naszym filmikom mogą przynajmniej śledzić ich postępy. Przygotowanie filmów to dość pracochłonne zajęcie i wiąże się z kosztami, ale jeśli efektem naszej pracy będzie znalezienie domów dla większej liczby potrzebujących zwierząt – to jest tego warte. PK

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments