Zagłodzona suczka z szopy

fot. Facebook

Uwiązana na metrowej smyczy konała z głodu, leżąc na starym fotelu stojącym w szopie – roczną suczkę w stanie krytycznym odebrali działacze dolnośląskiego stowarzyszenia Ekostraż.

Wszystko działo się w Jordanowie Śląskim – wsi położonej w województwie dolnośląskim. Gdy Ekostraż interwencyjnie odbierała suczkę w minioną sobotę, ta była w stanie skrajnego wycieńczenia i cierpiała na hipotermię. Otępiała, nie reagowała na żadne bodźce. Musiała też od dawna nic nie jeść i nie pić – nie miała siły, by wstawać z fotela, o czym świadczą odleżyny na jej ciele.

Suczkę natychmiast przewieziono do lekarza weterynarii. Na kilka dni została w klinice na intensywnej terapii.

Co na to właściciel? Twierdzi, że dostał psa i nie wiedział, co z nim zrobić.

W poniedziałek 25 marca Ekostraż złożyła zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.  

Po trzech dniach od interwencji pies czuje się już lepiej – stoi o własnych siłach, je i pije samodzielnie. Mimo że stan suczki nadal jest bardzo zły, widać już poprawę. Ekostraż pisze na swoim fanpage’u na Facebooku: „Dziś możemy powiedzieć, że wszystko jest na dobrej drodze”. AW

Więcej zdjęć suczki i aktualne informacje: http://www.facebook.com/EKOSTRAZ

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments