Zagłodzony Nano


Nano, pies w typie amstafa, szedł ulicami Wrocławia ciągnięty przez nietrzeźwego właściciela. Zwierzaka uratowała kobieta, która zwróciła uwagę, że ten pies to skóra i kości.

Kilka dni temu pewna wrocławianka zauważyła człowieka, który ciągnie za sobą strasznie wychudzonego psa. Nie zawahała się, podeszła i… odkupiła zwierzaka za 50 zł. Jeden z forumowiczów tak to skomentował: „To odważna babka – i chwała jej za to, że odważyła się negocjować i zareagowała. Ta dzielna dziewczyna uratowała pieskowi życie. Brawo!”. Potem kobieta zwróciła się o pomoc do jednej z wrocławskich organizacji prozwierzęcych. Tak pisze o tym na Facebooku Paulina, z Na Pomoc Ast, organizacji skupiającej wolontariuszy pomagającym psom ras uważanych za groźne:

„Siedzę w pracy… Robię to, co zawsze… Dzwoni telefon, czuję, że powinnam odebrać (zwykle oddzwaniam po pracy). W słuchawce słyszę załamany głos kobiety w średnim wieku.
– Słucham.
– Czy dodzwoniłam się do Pauliny?
– Tak.
– Potrzebuję  pomocy. Odkupiłam od pewnego pana psa. Amstafa. Chcę mu znaleźć dom. Ale sama mam już psa, który się z małym nie dogada.
– Dobrze. Proszę coś powiedzieć o psiaku.
– Psiaczek młody, roczny, jest zagłodzony…
Na tę wiadomość ścisnęło mnie w gardle, a przed oczami stanął obraz Carbona, Akona… Decyzja zapadła od razu. Zabieramy psa…
I tym sposobem Nano od dziś będzie z nami w DT (dom tymczasowy – przyp. red.). Będzie leczony, karmiony i socjalizowany z psami i kotami. Nano ma rok, jest pięknym psiakiem w typie amstafa”.

Nano jest już w dobrych rękach, ale te dobre ręce same nie wystarczą. Potrzebna jest pomoc. Wolontariusze piszą: „Jeśli ktoś chciałby przekazać karmę (ryż i jagnięcina) bądź inne rzeczy zdatne dla malca, tj. witaminy itd., będziemy bardzo wdzięczni. Niestety również mamy dziury w astowej skarpecie… Jeśli ktoś chciałby wspomóc leczenie Nano, to bardzo prosimy o grosz na: Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce, Oddział we Wrocławiu, ul. Żeromskiego 56, 50-312 Wrocław, PKO BP 59 1020 5242 0000 2202 0251 5096”. MC

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments