Zagrożone 123 psy i ich opiekunka


O Antoninie Jaworskiej, która całe swe życie i szansę na poprawę losu poświęciła bezdomnym psom, pisaliśmy już kilkakrotnie. Wciąż potrzebna jest pomoc.

W Pomiechówku od ponad 25 lat Antonina Jaworska prowadzi przytulisko dla psów. Utrzymuje je sama, nie ma żadnej dotacji od państwa. Pani Antonina z własnej renty opłaca ocieplanie bud, jedzenie, leczenie, sterylizację i szczepienia psów. Sama żyje w ubóstwie. Władze gminy Pomiechówek zamiast pomóc samotnej starszej kobiecie, która poświęca swoje życie dla ratowania czworonogów, postanowiły nałożyć na Panią Antoninę gigantyczny podatek od psiaków, którego nie jest w stanie zapłacić. Przytulisku grozi likwidacja. Obecnie znajdują się w nim 123 psy. Jak wykazują liczne kontrole weterynaryjne, wszystkie zwierzęta są w świetnym stanie.

>>> Historia Antoniny Jaworskiej i jej podopiecznych <<<

W związku z dramatycznym losem, który chce zgotować Pani Antoninie gmina, chcemy nagłośnić tę sprawę i nie dopuścić do zlikwidowania przytuliska. Jednocześnie chcemy wspomóc Panią Antoninę, dostarczając żywność i koce dla psów na zbliżające się mrozy.

Stąd ogromna prośba do wszystkich o dostarczenie jedzenia dla zwierząt i materiałów do ocieplania bud (np. koce) 12 października w godzinach 12-15 przed głównym (środkowym) wejściem do Wola Park przy ulicy Górczewskiej 124. Przez cały tydzień dary można przynosić do księgarni Gazety Polskiej przy ulicy Świętokrzyskiej 16 (róg Mazowieckiej) w Warszawie, godziny otwarcia pon.- pt. w godz. 8-18. Akcję organizuje Młodzieżowy Klub Gazety Polskiej w Warszawie wraz z portalem Psy.pl.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments