Zamiast kwiatów 120 kg karmy dla psów


Poprosili gości, aby na ich ślub, zamiast tradycyjnie wręczanych przy takich okazjach kwiatów, przynieśli karmę dla bezdomnych zwierząt. Bernadetta i Dawid Gandowie dzięki swojemu apelowi mogli przekazać 120 kg karmy dla podopiecznych fundacji Bernardyn.

Bernardyn Fundacja Zwierząt Skrzywdzonych z Anielina w województwie łódzkim zajmuje się głównie ratowaniem psów rasy bernardyn lub w takim typie. Ale nie tylko. To miejsce, gdzie ratunek znajdują zwierzęta szczególnie skrzywdzone przez los: chore i kalekie. Wolontariusze fundacji tak piszą o sobie:

„Zabieramy je z miejsc kaźni, wynosimy poranione z przydrożnych rowów, odbieramy zagłodzone i sponiewierane dotychczasowym właścicielom, odnajdujemy błąkające się, przygarniamy ze schronisk te, które nie mają tam szans na dalsze życie. Psy, których nikt nie chce lub z różnych innych względów nie mają szansy na swój dom, zostają z nami do końca swojego życia. Ślepe, stare, kalekie stale powiększają grono naszych podopiecznych i stają się częścią naszego życia. Dbamy o nie, kochamy, staramy się wynagrodzić zło, którego doświadczyły. Stają się naszymi przyjaciółmi, a życie każdego z nich przeplata się z naszym i jest nam bardzo bliskie”.

Z takiego wspaniałego miejsca dwa lata temu do Bernadetty i Dawida Gandów trafił bernardyn Szaman. Teraz jako młoda para postanowili wesprzeć fundację i dlatego poprosili swoich gości, aby zamiast kwiatów na ślub, który odbył się 27 września, przynieśli karmę. I nie zawiedli się na nich. Uzbierali, bagatela, 120 kg karmy. Na zdjęciu dołączonym do przesyłki napisali między innymi: „Mamy nadzieję, że chociaż w małym procencie mogliśmy Was wesprzeć i podziękować za otrzymanego od Was psiaka, naszego Szamana…”.

Dla fundacji, która utrzymuje zwierzaki wyłącznie dzięki darowiznom, to wspaniały dar. W swoim podziękowaniu na Facebooku fundacja zwróciła uwagę, że taki dobry uczynek „przywraca wiarę w ludzi w tych trudnych czasach”. Zwyczaj zbierania karmy zamiast kwiatów podczas ślubów i innych uroczystości okolicznościowych coraz bardziej się upowszechnia. Popieramy go i zachęcamy do naśladowania. Czyż to nie jeden z przyjemniejszych sposobów zrobienia czegoś dobrego dla zwierząt? PK

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments