Żar się lał na głowy psów


Terier szkocki z Konina Magic Prince Della Quattrocento należący do Radka Wysockiego triumfował w upalny weekend podczas Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych w Warszawie.

Magic walczył w stawce 3187 psów, której przybyły do Warszawy. Oceniali je sędziowie międzynarodowi z 12 państw, w tym sędzina aż z Filipin, która wybrała Best in Show. Magic mimo młodego wieku (dwa lata) ma już na koncie udział w kilkudziesięciu wystawach, a w tym roku w Łodzi otarł się o podium – był IV BIS-em. W Warszawie już na nie wskoczył i to na najwyższe podium. Nie przeszkodził mu żar, który lał się z nieba zarówno w sobotę, jak i w niedzielę (10-11 lipca). Głównym zadaniem właścicieli było nakładanie na głowy psów mokrych ręczników lub robienie im prysznica. 
 
Wśród najliczniej reprezentowanych ras były yorkshire terriery (107), labrador retrievery (105) i west highland white terriery (99).  Przedstawicielem nielicznie występujących w Polsce ras był m.in. bracco italiano – wyżeł włoski krótkowłosy. Suczka tej rasy należy do wydawcy miesięcznika „Mój Pies” Pauliny Król i podczas swój pierwszy występ na wystawie ukoronowała zdobyciem tytułów Zwycięzca Młodzieży i Najlepszy Junior.
 
W tym roku wystawa odbywała się nie tradycyjnie na stadionie Gwardii, ale na błoniach sportowych Wojskowej Akademii Technicznej. Nie ułatwiło to życia, ani zwiedzającym, ani hodowcom ze względu na oddalenie od centrum. Patronem medialnym był miesięcznik „Mój Pies”. MR, MK 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments