Ze schroniska na boisko


W Stanach Zjednoczonych co roku jest usypianych 2,7 mln zdrowych, nadających się do adopcji zwierząt, co oznacza, że co 11 sekund ginie jakiś pies lub kot. To przerażające liczby, więc każdy sposób na znalezienie im domów jest dobry. Także… gra szczeniaków w amerykańskich futbol.

Po raz jedenasty w Animal Planet można było obejrzeć boiskowe zmagania cudownych, ślicznych, schroniskowych szczeniąt w Puppy Bowl. Zawody odbywają się w tym samym czasie, co Super Bowl. Szczeniaki w wieku od 12 do 21 miesięcy rywalizują ze sobą na boisku o wymiarach 5,8 x 3 m, które mieści się w studiu telewizyjnym na nowojorskim Manhattanie. Oprócz piłki mają też do dyspozycji mnóstwo innych zabawek. W przerwach widzów zabawiają koty, a w rolę cheerleaderek wcielają się pingwiny.

Show, który przyciąga przed telewizory miliony widzów, ma ważny cel: chodzi o zachęcenie do adopcji zwierząt. Wszystkie szczenięta, które biorą w nim udział, pochodzą ze schronisk i większość po programie znajduje domy. A to jest największe szczęście organizatorów. Chodzi im jednak też o to, by nie tylko te zwierzaki, które  znalazły się w programie, miały tę szansę. One mają też zachęcić do pomocy swym pobratymcom. A wszystko po to, by zmienić straszne statystyki, które wskazują, że w Stanach Zjednoczonych co 11 sekund jest usypiany jakiś pies lub kot. MC

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments