Ze schroniska na kort tenisowy


Cztery psy ze schroniska dla bezdomnych zwierząt w Sao Paulo w Brazylii podawały piłki podczas meczu otwarcia Brazil Open. Dlaczego? Wszystko po to, by zwrócić uwagę na los bezdomniaków i przekonać ludzi do adopcji.

Frida, Costela, Mel i Isabelle uważnie obserwowały, co się dzieje na korcie, i czekały, aż piłeczka tenisowa go opuści lub dotknie siatki. Biegły wtedy po nią na polecenie swojego trenera i posłusznie mu ją oddawały. No może z tym posłuszeństwem nie zawsze było wszystko w porządku, ale cel był szczytny.

– Chcieliśmy pokazać ludziom, że dobrze traktowane i karmione psy mogą być bardzo szczęśliwe. Opiekujemy się teraz ponad 1000 psów – mówi Fox News Latino Marli Scaramella, która wpadła na pomysł takiego promowania bezdomniaków.

Wszystko to działo się podczas meczu otwarcia tenisowego turnieju Australian Open, w którym wzięli udział Roberto Carballes Baena z Hiszpanii i Gastao Elias z Portugalii. Trzeba przyznać, że sympatyczne kundelki skupiały często większą uwagę widowni niż gracze. Oby skutkiem tego był wzrost adopcji w Sao Paulo. Zobaczcie sami dzielne kundelki na korcie. MC

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments