Żeby nie zabijać


Ponad 200 przedstawicieli organizacji prozwierzęcych z całego świata wzięło udział w 13. międzynarodowej konferencji na temat dobrostanu zwierząt (The International Companion Animal Welfare Conference – ICAWC).

Organizatorem konferencji, która w tym roku odbyła się w Rydze (18-20 października), jest Dog Trust – największa brytyjska organizacja zajmująca się bezdomnymi psami, działająca od 1891 r. Misją dorocznych spotkań jest stworzenie warunków do współpracy wszystkim, którzy działają w prozwierzęcych organizacjach pozarządowych, a celem zadbanie o to, aby żadne zdrowe zwierzę towarzyszące nie było zabijane.

Uczestnicy ICAWC wysłuchali kilkunastu prelekcji, wzięli udział w warsztatach behawiorystycznych i weterynaryjnych czy odwiedzili schronisko dla bezdomnych zwierząt. Zaproszeni mówcy poruszali tematy związane z ograniczaniem populacji zwierząt domowych, nowoczesnymi, pozytywnymi metodami szkolenia czworonogów, zapobieganiem bezdomności, promowaniem adopcji i zdrowiem naszych braci mniejszych.

Podczas konferencji wystąpiła też Sonja van Tichelen – przewodnicząca Eurogrupy do spraw Zwierząt działającej przy Unii Europejskiej. Tichelen przedstawiła historię obrony praw zwierząt w UE, a także opowiedziała o aktualnych przedsięwzięciach swojej organizacji. To m.in. dzięki działaniom Eurogrupy członkowie Parlamentu Europejskiego przyjęli niedawno deklarację o zarządzaniu populacją psów w Europie.

Polskę reprezentowało sześciu przedstawicieli organizacji pozarządowych.  MU 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments