Złotowłosy drużba na czterech łapach


Weteran z Afganistanu Justin Lansford i jego pies asystujący Gabe są nierozłączni. Nic dziwnego, że żołnierz zapragnął, by jego czworonożny przyjaciel towarzyszył mu w najważniejszych chwilach życia. Dlatego postanowił, że pięcioletni Gabe zostanie drużbą na jego ślubie.

Justin Lansford z Georgii w Stanach Zjednoczonych odbywał misję w Afganistanie. Pewnego dnia pojazd, którym poruszał się jego oddział, wjechał na minę. Kilku kolegów Justina zginęło, a on sam został poważnie okaleczony. W wyniku obrażeń musiano mu amputować nogę. Został przetransportowany do specjalistycznej kliniki do Niemiec.

Gdy wrócił do domu, zaczął rehabilitację, ale zmagał się też z problemami natury psychicznej – dotknął go zespół stresu pourazowego (PTSD – posttraumatic stress disorder). W tym trudnym czasie Justina wspierał pies asystujący wyszkolony przez organizację Warrior Canine Connection, golden retriever Gabe. Pomoc Gabe’a stała się dla Justina nieodzowna. Pies pomaga mu, kiedy się przewróci, podaje protezę, otwiera i zamyka drzwi, a także pociesza w smutnych chwilach, które ciągle jeszcze są udziałem byłego żołnierza.

Jednak Gabe nie jest jedyną ważną istotą w życiu Justina. Od kilku lat wspierała go jego dziewczyna Carol. W zeszłym roku para postanowiła się pobrać i dla obojga naturalną rzeczą było to, że Gabe musi w dniu ich ślubu odegrać ważną rolę. Postanowili więc, że golden zostanie ich drużbą. Gabe wywiązał się ze swego zadania znakomicie, m.in. podawał pastorowi obrączki ślubne. Miał to wcześniej przetrenowane, bo podczas oświadczyn przyniósł w pysku pudełeczko z pierścionkiem zaręczynowym. PŁa

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments