Zuzanna Kowalewska – nominowana do nagrody Serce dla Zwierząt 2017


Uczennica ze Szkoły Podstawowej nr 115 w Warszawie, ratuje i zajmuje się różnymi zwierzątkami w potrzebie.

Zuzia to 12-letnia, skromna dziewczynka z warszawskiej Sadyby, która pomaga rannym i potrzebującym zwierzętom od czwartego roku życia. Odkąd pamięta, w jej życiu zawsze były zwierzęta. Uratowała wiele stworzeń, które darzą ją wyjątkowym zaufaniem. Ona sama uważa, że to, co robi, to coś jak najbardziej zwykłego.

Stworzenia, jakimi się zajmowała, to głównie jeże, gołębie, sroki, kaczki, wrony, sikorki, łabędź. Dokarmia też koty. Przychodzą do mnie same – mówi Zuzia. Zawsze wokół niej jest dużo braci mniejszych.

Najwięcej wiosną, kiedy zdarza się, że pisklaki wypadają z gniazd lub kiedy trafiają do niej poranione i przestraszone. W ogródku i na działce ma pozakładane karmniki, w których zimą stołują się zgłodniałe i zziębnięte ptaki. Rozwiesza też słoninkę dla sikorek i szczygłów.

Sąsiedzi wiedzą, że mogą na niej polegać i często wskazują, kto potrzebuje pomocy. Zuzanna to okoliczne SOS dla zwierzaków. Swoich podopiecznych darzy niezwykłym uczuciem, a one szybko przywiązują się do niej i traktują ją jak kogoś swojego. W rozwijaniu jej pasji pomaga tata, który od dziecka uczył ją miłości i szacunku do zwierząt. Rodzice – mama urzędniczka, a tata masażysta – są bardzo dumni z córki.

Zuzanna kocha również harcerstwo, które uczy ją nie tylko patriotyzmu, ale także wrażliwości i miłości do otaczającej ją przyrody. Drugą pasją Zuzi jest rysowanie. Jej marzeniem jest studiować na ASP. – Nie chcę być weterynarzem, bo nie mam do tego serca – powiedziała w telewizji śniadaniowej.

SMS: SERCE.7 pod numer 71750 (koszt SMS-a: 1,23 zł z VAT).

Swój głos można oddać również poprzez formularz na dole strony www.sercedlazwierzat.pl.

Na stronie akcji znajduje się też więcej informacji o plebiscycie i regulamin głosowania.

Organizator plebiscytu

Partner główny

Partnerzy

                   

Patroni medialni

      

      

      

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments