Amerykanie kochają swe psy mocniej niż swych partnerów


Nie bez powodu mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Według najnowszych badań Amerykanie kochają swoje psy bardziej partnera.

Zwierzęta odgrywają w naszym życiu coraz większą rolę. Nie tylko pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie, ale też traktujemy ich, jak pełnoprawnych członków rodziny. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, czy są na tym świecie opiekunowie, którzy kochają swoje psy mocniej niż partnerów, to już nie musisz. Mamy odpowiedź! Amerykanie kochają swoje psy bardziej niż męża lub żonę. Takie są wyniki badania przeprowadzonego przez serwis PoochPerks.com, zaopatrującego właścicieli psów w karmę i przysmaki. Zaskoczeni?

Pies to nie tylko zwierzę

Czy kiedykolwiek musiałeś wybierać między swoim psem a partnerem? (Mamy nadzieję, że nie). Serwis PoochPerks.com postanowił jednak to sprawdzić.

Nasze psy to dla nas coś więcej niż tylko zwierzęta. To nasi towarzysze, którzy są w naszym życiu źródłem emocjonalnego wsparcia i radości. Podobnie jak powinien być nim małżonek lub małżonka. Nic więc dziwnego, że dla tak wielu Amerykanów umieszcza swego psa w hierarchii wyżej niż partnera – napisała w informacji prasowej Tina Vidal, prezes Pooch Perks.

W badaniu zorganizowanym przez Pooch Perks wzięło udział prawie 1000 osób. 38 proc. z nich stwierdziło, że mocniej kocha psa niż partnera. Prawie 50 proc. ufa psu tak samo, jak małżonkowi, 94 proc. uważa, że istotne jest, by osoba bliska im emocjonalnie zaakceptowała ich psa. Natomiast 71 proc. przyznaje, że gdyby były z tym problemy, to pojawiłyby się one też w ich związku. Opiekunowie twierdzą nawet, że byliby nieco bardziej zdruzgotani ucieczką pupila niż rozstaniem z partnerem.

Czy tylko Amerykanie?

Amerykanie zapewne nie różnią się pod tym względem wiele od Europejczyków, w tym Polaków. Może warto, żebyśmy umieli się dogadywać między sobą, tak samo jak z psami i by te dobre relacje obejmowały coraz więcej z nas?

Autor: Magdalena Ciszewska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments