Bezdomni wyprowadzają psy na spacery

fot. Shutterstock

W Kaliszu dogadali się prezydent miasta i prezes Kaliskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Efekt? Bezdomni wyprowadzają psy na spacery.

Prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński i prezes Kaliskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta Paweł Kołeczko podpisali porozumienie o współpracy na rzecz kaliskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. W efekcie bezdomni wyprowadzają psy na spacery.

Miasto i placówka wspólnie realizują projekt „Bezdomni ludzie dla bezdomnych zwierząt”. Jego celem jest socjalizacja poprzez spacery psów z kaliskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Mężczyźni ze Schroniska im. św. Brata Alberta będą wyprowadzali czworonogi od poniedziałku do piątku. Latem w godzinach od 15 do 18, a zimą od 13 do 16.

Bezdomni wyprowadzają psy na spacery

Wolę opieki nad psami wyrazili wszyscy mieszkańcy schroniska. Jest ich u nas ponad 20, ale nie wszyscy będą mogli wziąć udział w programie ze względu na niesprawność fizyczną – wyjaśnił dziennikarzom Niezalezna.pl Paweł Kołeczko, prezes Kaliskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

To, że bezdomni wyprowadzają psy na spacery, przyniesie zapewne korzyści obu stronom. Psy będą miały szansę na wyhasanie się i socjalizację, a bezdomni będą mieli szansę na zyskanie trochę ciepła i czułości ze strony największych przyjaciół człowieka, czyli czworonogów.

Dla moich podopiecznych jest to powrót do miłych chwil z przeszłości, bo niejeden z nich miał psa, większość nawet lokuje uczucia w tych zwierzaczkach, które mieszkają na terenie schroniska – zwraca uwagę prezes Paweł Kołeczko.

Pomagam, bo lubię

W Kaliszu to nie pierwsze tego typu przedsięwzięcie. W lipcu 2018 roku podobną umowę kaliski samorząd podpisał z ostrowskim aresztem śledczym. Więźniowie działają na rzecz schroniska nieodpłatnie w ramach programu „Pomagam, bo lubię”. Im więcej będzie takich akcji, tym więcej ludzi i czworonogów będzie mogło spędzić choć trochę czasu w miły sposób. Popieramy całym sercem!

Autor: Magdalena Ciszewska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments