Jak bardzo zapsiony jesteś?


Początek zawsze jest taki sam. Znasz zwierzaki od dziecka, miałeś swojego ukochanego psa lub mieć go nie mogłeś, a zawsze chciałeś. Nadchodzi dzień, w którym twoje gospodarstwo domowe powiększa się o nowego lokatora. Nigdy nic nie będzie już takie samo...

Jednak to, jak mocno zaangażujesz się w opiekę nad swoim psem i jaki wpływ będzie to miało na twoje życie, zawsze pozostaje zagadką.

Easy

Zaczyna się niewinnie. Ze zdziwieniem odkrywasz, jak bogaty jest rynek usług i akcesoriów dla psów. Na widok różnorodności obróżek lub saszetek na przysmaki świecą ci się oczy. Zaopatrujesz się w kolejne zabawki, nie wiedząc, że najbardziej sprawdza się mop z mikrofibry i stara, pogryziona piłka do kopania. Jesteś przekonany o tym, że pies powinien leżeć w legowisku, a nie na łóżku. Po karmieniu psa z ręki idziesz umyć ręce (co w level hard zdarza się już rzadko).

Szukasz przydatnych treści w internecie, czytasz książki o tej tematyce, przeglądasz filmiki na youtubie, często potem lądując w dziwnych miejscach. Już wiesz, że pies to nie tylko pies. A przestrzeń, którą początkowo mu wydzieliłeś w domu, niepostrzeżenie zaczyna się powiększać. Obalasz mit o tym, że klatka dla psa to zło i niewola, co z dumą wyjaśniasz ludziom jeszcze nieoświeconym.

Medium

Wzdychasz na pytania typu „piesek czy suczka”. W pracy bez zbytniego zdziwienia reagujesz na znalezione w kieszeni resztki psich ciasteczek lub kawałki parówki wciśnięte do kurtki. Swoje wakacje planujesz z wyprzedzeniem nie ze względu na ceny biletów lotniczych, ale dostępność dobrego hotelu. O ile pies nie może pojechać z tobą.

Codziennie przeglądasz psią prasę internetową, a na komputerze masz więcej zdjęć swojego psa niż swoich. Jeśli myślisz o zakupie auta, wiesz, że musi mieć pojemny bagażnik. A przynajmniej wygodny dla twojego psa. To warunek konieczny i oczywisty.

Level hard

O ile z niższego poziomu można przejść na wyższy, o tyle z level hard powrotu nie ma. Wdepnąłeś na całego. Szuflady twojej zamrażarki zajmują kości dla psa, a ty sam korzystasz z 1/8 za każdym razem przepraszając psa, że potrzebujesz więcej miejsca dla siebie.

Gdy znajomi lubujący się w grzybnych spacerach informują cię o promocji na suszarkę spożywczą, nie wiedzą, że zakupisz ją, by twój pies miał kawałki suszonego mięska na nadzielny spacer. Pytania rodziny o twój miesięczny budżet, jaki wydajesz na psa, zbywasz milczeniem lub zręcznie zmieniasz temat. I tak nie zrozumieją. Tak jak i faktu, że większość twoich znajomych na Facebooku w profilowym ma zdjęcie swojego psa.

Kubek kawy bez kłaka to nie kawa, a harmonogram badań lekarskich psa jest wpisany w kalendarz. Kobiety z levelu hard nie bagatelizują nowych trendów w modzie. Kolejna para kaloszy, okazyjna kurtka przeciwdeszczowa w fajnym kolorze czy też nowa saszetka na przysmaki zawsze się przyda. Ilość ubrań typowo spacerowych i „na zniszczenie” niebezpiecznie przeważa nad tymi wyjściowymi i na specjalne okazje. Pojawia się też myśl o kolejnym psie…

A ty… na jakim etapie jesteś?

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Alyscha Alusy
4 lat temu

Chyba hard, ale nie myślę o trzecim psie, nie mogę młodej ujarzmić a co dopiero brać kolejnego przyjaciela pod skrzydła (dach) 🙂