Bohaterska akcja nastolatków! Uratowały psa przed oprawcą


Kilka dni temu przechodząca ulicą Daszyńskiego w Dzierżoniowie grupa nastolatków zaalarmowała policję. Zauważyli, że mężczyzna znęca się nad psem.

Był wieczór, około 19. Młodzi ludzie przechodzili obok sklepu Biedronki i zobaczyli, że jakiś mężczyzna bije psa, kopie go i poddusza smyczą. Nie pozostali obojętni na los zwierzaka i postanowili zadzwonić na policję.

Funkcjonariusze od razu zareagowali i wylegitymowali mężczyznę. Okazało się, że 55-latek jest pijany. Badanie wykazało, że miał 2,7 promila alkoholu we krwi. Sprawca został zatrzymany i doprowadzony do komendy – informuje na www.dzierzoniow.policja.gov.pl oficer prasowy KPP w Dzierżoniowie podinspektor Mariusz Furgała.

Nastolatkowie nie tylko powiadomili policję. Nim ta się pojawiła, podeszli do mężczyzny i nie dopuścili do tego, by dalej się znęcał nad psem. Młodzi ludzie to dziewczyny w wieku 13 i 15 lat oraz 15-letni chłopak.

Podczas przesłuchania mężczyzny okazało się, że to nie jego pies. Dała mu go pod opiekę znajoma, która musiała wyjść wieczorem – wyjaśnia podinspektor Furgała.

Pies trafił do schroniska, skąd odebrała go właścicielka. Mężczyźnie zostaną postawione zarzuty związane ze złamaniem przepisów Ustawy o ochronie zwierząt. Grozi mu kara do dwóch lat więzienia.

Autor: Magdalena Ciszewska
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ja
Ja
4 lat temu

Byle został ukarany. Dość przyzwolenia na takie zachowania. A młodzież właśnie tak powinna dawać przykład.

nuka15
nuka15
4 lat temu

Brawo dla nastolatków!!! A drania powinni wsadzić do więzenia, nie kara w zawieszeniu, powinni zacząć poważnie do tego podchodzić. Masakra, co się dzieje na tym świecie 🙁

irena laszczyk
4 lat temu

To po prostu miód na moje zranione serce ! Dziękuję wam bardzo kochani …

Grażyna Kwaśny
Grażyna Kwaśny
4 lat temu

brawo młodzieży!