Bohaterska akcja nastolatków! Uratowały psa przed oprawcą - Psy.pl
Policja

Bohaterska akcja nastolatków! Uratowały psa przed oprawcą

Kilka dni temu przechodząca ulicą Daszyńskiego w Dzierżoniowie grupa nastolatków zaalarmowała policję. Zauważyli, że mężczyzna znęca się nad psem.

Był wieczór, około 19. Młodzi ludzie przechodzili obok sklepu Biedronki i zobaczyli, że jakiś mężczyzna bije psa, kopie go i poddusza smyczą. Nie pozostali obojętni na los zwierzaka i postanowili zadzwonić na policję.

Funkcjonariusze od razu zareagowali i wylegitymowali mężczyznę. Okazało się, że 55-latek jest pijany. Badanie wykazało, że miał 2,7 promila alkoholu we krwi. Sprawca został zatrzymany i doprowadzony do komendy – informuje na www.dzierzoniow.policja.gov.pl oficer prasowy KPP w Dzierżoniowie podinspektor Mariusz Furgała.

Nastolatkowie nie tylko powiadomili policję. Nim ta się pojawiła, podeszli do mężczyzny i nie dopuścili do tego, by dalej się znęcał nad psem. Młodzi ludzie to dziewczyny w wieku 13 i 15 lat oraz 15-letni chłopak.

Podczas przesłuchania mężczyzny okazało się, że to nie jego pies. Dała mu go pod opiekę znajoma, która musiała wyjść wieczorem – wyjaśnia podinspektor Furgała.

Pies trafił do schroniska, skąd odebrała go właścicielka. Mężczyźnie zostaną postawione zarzuty związane ze złamaniem przepisów Ustawy o ochronie zwierząt. Grozi mu kara do dwóch lat więzienia.

Autor: Magdalena Ciszewska
5 na 5 na podstawie 1 głosów
Chcesz dać głos i ocenić?
Dołącz do naszego stada – zarejestruj się!
Ocena użytkowników

 • Ja
  Ja 7 września 2017 o 08:35

  Byle został ukarany. Dość przyzwolenia na takie zachowania. A młodzież właśnie tak powinna dawać przykład.

 • nuka15
  nuka15 7 września 2017 o 18:51

  Brawo dla nastolatków!!! A drania powinni wsadzić do więzenia, nie kara w zawieszeniu, powinni zacząć poważnie do tego podchodzić. Masakra, co się dzieje na tym świecie :(

 • irena laszczyk
  irena laszczyk 8 września 2017 o 15:11

  To po prostu miód na moje zranione serce ! Dziękuję wam bardzo kochani ...

 • Grażyna Kwaśny
  Grażyna Kwaśny 10 września 2017 o 11:19

  brawo młodzieży!

Dodaj komentarz

Zaloguj się do swojego konta lub skomentuj anonimowo. Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *