Bohaterskie psy

Rumba, fot. Pomóżmy razem

Rozstrzygnięta została II edycja plebiscytu na Psa Bohatera programu Pomóżmy razem. Wygrały labradorka Rumba i owczarek niemiecki Rzepa.

Rumba na co dzień pracuje jako terapeuta i pies serwisowy kilkunastoletniej Scholi. Ale w wakacje 2007 r. podczas letniego wypoczynku na plaży w Gdańsku labradorka uratowała życie innemu dziecku – tonącemu 7-letniemu Krzysiowi! Rumba przyholowała do brzegu chłopca, którego morskie fale wciągały na pełne morze. Nie wiadomo, w jaki sposób suczka się zorientowała, że chłopcu grozi niebezpieczeństwo, ale na pewno uratowała mu życie.

Druga z wyróżnionych – Rzepa – zdobyła tytuł Psa Bohatera Profesjonalisty. Suczka jest czworonożnym członkiem Stowarzyszenia Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami Storat. W czerwcu  2007 r. ratownicy brali udział w akcji poszukiwawczej w Rudawce Rymanowskiej. Zaginął tam trzynastoletni chłopiec, który po sprzeczce z rodzicami uciekł do lasu. Szukało 60 policjantów, Ochotnicza Straż Pożarna, Straż Graniczna i osoby cywilne. Po kilkugodzinnej pracy Rzepa dała ratownikom sygnał "znalazłam" i doprowadziła ich do śpiącego w słomie chłopca.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments