Był szkieletem, dziś czeka na dom. Zobaczcie metamorfozę Felka!


Za mało, żeby żyć, za dużo, żeby umrzeć. Tyle jedzenia i wody dostawał pies odebrany właścicielowi przez inspektorów OTOZ Animals. Gdyby nie oni, pewnie byłby już za Tęczowym Mostem. Uratowali mu życie, ale to nie wszystko…

Felek nie był psem, on był szkieletem psa. Gdy usiłował chodzić, łapy drżały mu tak, że natychmiast siadał z powrotem. Bo wychudzone nie były w stanie utrzymać równie wychudzonego ciała. Zresztą Felek sam nie był w stanie na tych łapach stanąć. Leżał skulony i nie było w nim siły do życia, choć ochota do niego pewnie się w nim tliła.

Felek w bardzo złym stanie
fot. OTOZ Animals

Do takiego stanu doprowadził go „opiekun”. Dlaczego to słowo piszemy w cudzysłowie? Bo czy opiekunem można nazwać kogoś, kto doprowadza żywą istotę do takiego stanu? No chyba nie… Felka odebrali temu człowiekowi inspektorzy OTOZ Animals z gminy Otyń w województwie lubuskim. Pies był głodny, wyczerpany, odwodniony i chory na nerki.

Choć służył wiernie i bronił domostwa przed złodziejami i nieproszonymi gośćmi, został potraktowany jak zużyty przedmiot, zapomniany jak zeszłoroczny śnieg… Zamiast być członkiem rodziny, zawiązany łańcuch był jego towarzyszem, a ból stawów i pusty żołądek to jego codzienność – napisali inspektorzy OTOZ Animals.

Natychmiast zajął się nim lekarz weterynarii. Co się stało po wielu tygodniach leczenia i rehabilitacji? Nastąpiła metamorfoza! Felek ma znów ciało, a nie tylko kości i skórę. Ma nogi, które są go w stanie nieść, gdy radośnie biega po polach, machając przy tym ogonem. Okazał się miłym, pełnym energii zwierzakiem, który lubi spędzać czas u boku człowieka.

Felek

Felek uratowany od śmierci i głodu!Zobacz krótki filmik o Felku, który został odebrany przez naszych inspektorów z gminy Otyń w woj. lubuskim.Psiak trafił pod opiekę OTOZ Animals odwodniony, wyczerpany, chory i głodny. Został otoczony przez nas i lekarza weterynarii natychmiastową opieką.Po wielu tygodniach leczenia i rehabilitacji Felek znowu czerpie radość z życia! Uwielbia spacery i każdą chwilę spędzoną u bok człowieka.Szukamy dla niego wspaniałego domu chcąc mu wynagrodzić straszne chwile.Miły, towarzyski, wciąż pełen energii psiak szuka kochających ludzi.Felus został wyleczony, zaszczepiony, odrobaczony i wykastrowany.Chcesz zaadoptować Felka?Prosimy skontaktuj się z nami:tel. 58 550 43 73, pn.- pt. od 9:00 do 17:00e-mail: biuro@otoz.plProsimy przekaż swój 1% i pomóż nam walczyć o lepszy los zwierząt KRS 0000069730Rozlicz swój PIT za pomocą bezpłatnego programu zamieszczonego na stronie. http://otoz.pl/ratujemy-zwierzeta/https://www.facebook.com/otoz.animals/videos/10155027212376996/Konto OTOZ Animals PKO BP: 55 1020 1853 0000 9902 0069 5668 Kod BIC (Swift): BPKOPLPWPaypal : paypal@otoz.plWszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!

Publié par OTOZ Animals sur dimanche 2 avril 2017

Teraz potrzeba mu już tylko jednego: prawdziwego domu na stałe. Oprócz tego, że został wyleczony i odkarmiony, jest też zaszczepiony, odrobaczony i wykastrowany.

Adoptuj Felka!

Jeśli jest wśród was ktoś, kto mógłby naprawdę zaopiekować się Felkiem już na zawsze, podajemy kontakt:

tel. 58 550 43 73 (czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)
e-mail: biuro@otoz.pl

Autor: Magdalena Ciszewska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments