Był szkieletem, dziś czeka na dom. Zobaczcie metamorfozę Felka!

Felek nie był psem, on był szkieletem psa. Gdy usiłował chodzić, łapy drżały mu tak, że natychmiast siadał z powrotem. Bo wychudzone nie były w stanie utrzymać równie wychudzonego ciała. Zresztą Felek sam nie był w stanie na tych łapach stanąć. Leżał skulony i nie było w nim siły do życia, choć ochota do niego pewnie się w nim tliła.

Felek w bardzo złym stanie
fot. OTOZ Animals

Do takiego stanu doprowadził go „opiekun”. Dlaczego to słowo piszemy w cudzysłowie? Bo czy opiekunem można nazwać kogoś, kto doprowadza żywą istotę do takiego stanu? No chyba nie… Felka odebrali temu człowiekowi inspektorzy OTOZ Animals z gminy Otyń w województwie lubuskim. Pies był głodny, wyczerpany, odwodniony i chory na nerki.

Choć służył wiernie i bronił domostwa przed złodziejami i nieproszonymi gośćmi, został potraktowany jak zużyty przedmiot, zapomniany jak zeszłoroczny śnieg… Zamiast być członkiem rodziny, zawiązany łańcuch był jego towarzyszem, a ból stawów i pusty żołądek to jego codzienność – napisali inspektorzy OTOZ Animals.

Natychmiast zajął się nim lekarz weterynarii. Co się stało po wielu tygodniach leczenia i rehabilitacji? Nastąpiła metamorfoza! Felek ma znów ciało, a nie tylko kości i skórę. Ma nogi, które są go w stanie nieść, gdy radośnie biega po polach, machając przy tym ogonem. Okazał się miłym, pełnym energii zwierzakiem, który lubi spędzać czas u boku człowieka.

Felek

Felek uratowany od śmierci i głodu!Zobacz krótki filmik o Felku, który został odebrany przez naszych inspektorów z gminy Otyń w woj. lubuskim.Psiak trafił pod opiekę OTOZ Animals odwodniony, wyczerpany, chory i głodny. Został otoczony przez nas i lekarza weterynarii natychmiastową opieką.Po wielu tygodniach leczenia i rehabilitacji Felek znowu czerpie radość z życia! Uwielbia spacery i każdą chwilę spędzoną u bok człowieka.Szukamy dla niego wspaniałego domu chcąc mu wynagrodzić straszne chwile.Miły, towarzyski, wciąż pełen energii psiak szuka kochających ludzi.Felus został wyleczony, zaszczepiony, odrobaczony i wykastrowany.Chcesz zaadoptować Felka?Prosimy skontaktuj się z nami:tel. 58 550 43 73, pn.- pt. od 9:00 do 17:00e-mail: [email protected] przekaż swój 1% i pomóż nam walczyć o lepszy los zwierząt KRS 0000069730Rozlicz swój PIT za pomocą bezpłatnego programu zamieszczonego na stronie. http://otoz.pl/ratujemy-zwierzeta/https://www.facebook.com/otoz.animals/videos/10155027212376996/Konto OTOZ Animals PKO BP: 55 1020 1853 0000 9902 0069 5668 Kod BIC (Swift): BPKOPLPWPaypal : [email protected] darczyńcom serdecznie dziękujemy!

Publié par OTOZ Animals sur dimanche 2 avril 2017

Teraz potrzeba mu już tylko jednego: prawdziwego domu na stałe. Oprócz tego, że został wyleczony i odkarmiony, jest też zaszczepiony, odrobaczony i wykastrowany.

Adoptuj Felka!

Jeśli jest wśród was ktoś, kto mógłby naprawdę zaopiekować się Felkiem już na zawsze, podajemy kontakt:

tel. 58 550 43 73 (czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)
e-mail: [email protected]

Autor: Magdalena Ciszewska