Chciał się pozbyć psa, wypuścił go na jezdnię - Psy.pl - mamy nosa!
Uratowany z rowu kundelek

Chciał się pozbyć psa, wypuścił go na jezdnię

Właściciel niewielkiego, czarnego kundelka przyszedł z nim do swoich znajomych i zapytał, czy nie przygarną jego psa. Ci odmówili, bo mieli już kilka swoich czworonogów i kolejnym nie byliby w stanie się zająć. Mężczyzna postanowił wtedy inaczej pozbyć się problemu, jakim był dla niego pies.

Wszystko wydarzyło się kilka dni temu na terenie gminy Trzemeszno (województwo wielkopolskie). Mieszkaniec jednej z miejscowości położonej na terenie tej gminy po tym, jak usłyszał odmowę znajomych, wyszedł z psem (bez smyczy) na ruchliwą ulicę. Nie trzeba było długo czekać, by psa potrącił samochód.

Wtedy właściciel kundelka podniósł go z jezdni i rannego wrzucił do pobliskiego rowu. Po tym, jak pozbył się „problemu”, jak gdyby nigdy nic wrócił do domu.

Krwawiącego psa zauważył kierowca jednego z kolejnych, przejeżdżających tamtędy samochodów. Sprawę zgłosił policji, a ta wezwała na miejsce weterynarza, który zajął się kundelkiem.

Funkcjonariusze z Trzemeszna szybko namierzyli właściciela pieska. Po pierwsze, mężczyzna będzie odpowiadał za to, że nie zachował środków ostrożności przy trzymaniu psa – chodzi o narażenie czworonoga na potrącenie go przez samochód. Po drugie, nie udzielił pomocy rannemu zwierzęciu, w dodatku umieścił je w takim miejscu, że niewielka była szansa, by w ogóle ktoś cierpiącego psa zauważył. A to już jest znęcanie się i za to grozi kara do 2 lat więzienia.

Autor: Aleksandra Więcławska
5 na 5 na podstawie 1 głosów
Chcesz dać głos i ocenić?
Dołącz do naszego stada – zarejestruj się!
Ocena użytkowników

Przeczytaj także
  • zen
    zen 28 marca 2017 o 12:07

    Dlaczego sądy nie orzekają pokrycia wszelkich kosztów leczenia i utrzymania zwierzęcia?

  • dwbem
    dwbem 28 marca 2017 o 18:23

    Powinien dostać maksymalnie 3lata choć najchętniej wrzuciłabym go pod samochód tak jak on tego biednego psiaczka.

Dodaj komentarz

Zaloguj się do swojego konta lub skomentuj anonimowo. Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *