Kto chciał zabić tego psa?


W piątek była piękna, słoneczna pogoda. Ale nie dla biało-czarnego kundelka. Gdyby nie szczęśliwy zbieg okoliczności, mógł go nie przeżyć. Co się zdarzyło na wylewisku Wisły w miejscowości Nicponia w gminie Gniew?

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie (powiat Tczew, województwo pomorskie) dostali wiadomość, że na wysepce na wylewisku Wisły w miejscowości Nicponia ktoś zostawił psa. Zawiadomił ich o tym przechodzący tamtędy wędkarz.

Gdy strażacy przyjechali na wylewisko rzeki, zastali tam czarno-białego kundelka. Widok był przerażający. Psiak miał worek na głowie, a jak się potem okazało, także wrośnięty w szyję łańcuch.

Pies z workiem
fot. Facebook / OSP Gniew

Strażacy musieli użyć specjalistycznego kombinezonu do działań ratowniczych na wodzie. Jeden z ratowników przeniósł psa w bezpieczne miejsce.

Zwierzę było wycieńczone i wygłodzone, nie wiemy, jak długo pies się tam znajdował – piszą na www.ospgniew.pl strażacy.

Strażacy opatrzyli psa i zawieźli do weterynarza. Ten podał mu leki przeciwbólowe i opatrzył rany po wrośniętej obroży. Na szczęście zwierzak czuje się coraz lepiej i nic już nie grozi jego życiu. Teraz znajduje się pod opieką Gminnego Centrum Reagowania.

Pies z workiem
fot. Facebook / OSP Gniew

Policjanci szukają właściciela psa i osoby, która tak okrutnie wobec niego postąpiła. Jeśli ktoś z was może pomóc w ich odnalezieniu, zawiadomcie policję.

Autor: Magdalena Ciszewska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments