Chihuahua zdeklasowała rywali– Jeśli doliczyć czworonogi, które przyjechały na Krajową Wystawę Psów VIII grupy FCI, która towarzyszyła wystawie Prestige, w Lesznie stawiło się około 2500 czworonogów – mówi Janusz Betting, prezes leszczyńskiego oddziału Związku Kynologicznego w Polsce.
Walkę o tytuł Best in Show sędziował prezes ZKwP Andrzej Mania. Palmę pierwszeństwa przyznał suczce rasy chihuahua, która na początku lipca skończy dwa lata. Jej właścicielką jest Małgorzata Supronowicz, hodowczyni znana leszczyńskiej publiczności, gdyż od lat wystawia tu swoje czworonogi i już niejednokrotnie sięgała w Lesznie po najwyższe trofeum. Na podium wraz z chihuahuą znaleźli się także doberman oraz gończy polski.
Podczas imprezy nie zabrakło rywalizacji o inne tytuły. Walczyły ze sobą najmłodsze psy, ale również weterani kynologicznych wystaw. Odbył się również konkurs, podczas którego wyłoniono najlepszego młodego prezentera. Tę konkurencję oceniał sędzia Piotr Król. Wygrała ją leszczynianka Aleksandra Szydłowska (z gończym polskim), która od kilku lat nie ma sobie równych w rywalizacji o tytuł młodego prezentera. AM