Ciąg dalszy sprawy pobitej Neski. Prokuratura zmienia zdanie


Wczoraj informowaliśmy was o skandalicznej decyzji Prokuratury Rejonowej w Garwolinie, która sprawcę pobicia pitbulki Neski, suczki, która straciła nos, skazała na 5 miesięcy prac społecznych. Decyzja wywołała falę oburzenia wśród miłośników zwierząt. Teraz prokuratura zmienia swoją decyzję.

O suczce Nesce, którą pijany właściciel pobił tak, że ta straciła nos, pisaliśmy już we wrześniu. Wszyscy czekaliśmy na sprawę w sądzie, licząc na to, że sąd wymierzy adekwatną do tego bestialskiego czynu karę.

Niestety, mimo że sąd zajął się sprawą i wydał wyrok, zaordynował śmieszną karę – 20 godzin prac społecznych przez 5 miesięcy. Internauci wysłali tysiące maili do prokuratury, w których pisali, dlaczego sprzeciwiają się takiemu wyrokowi. Udało się – Prokurator Rejonowy Anna Makarewicz-Poszytek zmieniła zdanie i, jak napisała w mailu do TVN24, po przeanalizowaniu akt sprawy odstąpiła od kary wymierzonej we wcześniejszym wniosku.

Co to oznacza? Że sprawa ponownie trafi do sądu, tym razem jednak odbędzie się rozprawa, a prokuratura wystąpi o inny, zapewne surowszy wymiar kary. Termin samej rozprawy nie został jeszcze wyznaczony. Cały materiał o sprawie przygotowany przez TVN24 możecie obejrzeć TUTAJ.

Jest jeszcze jedna dobra wiadomość. Jak czytamy na fanpage’u Fundacji Zwierzęca Polana, sprawę przeciwko oprawcy Neski poprowadzi znany ze skuteczności w tego typu przypadkach mecenas Mateusz Łątkowski. Adwokat ten zawsze zabiera głos w obronie tych, którzy głosu nie mają, czyli psów i kotów, za co nominowaliśmy go w tym roku do nagrody „Serce dla Zwierząt”.

Nie wiemy, jaki będzie finał tej sprawy, ale na pewno będziemy ją dla was monitorować.

Autor: Aleksandra Więcławska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments