Co charakteryzuje psa rasy lhasa apso? Jak o niego dbać?


Lhasa apso to pies wesoły, zrównoważony, spokojny. Nie jest wylewny w okazywaniu uczuć i trudno zdobyć jego zaufanie, ale jeśli się to uda, stanie się oddanym przyjacielem.

Źle znosi gwałtowne zmiany. Jest domatorem, najlepiej się czuje w środowisku, które zna. Lubi spokojne spacery, dlatego może być doskonałym towarzyszem dla starszej osoby – zwłaszcza że dobrze mu nawet w niewielkim mieszkaniu. Czujny i spostrzegawczy, jest dobrym stróżem. Na ogół niekonfliktowy, toleruje inne psy; sympatią darzy koty.

Pielęgnacja jego długiej sierści jest pracochłonna. Należy ją codziennie lub co dwa dni wyczesywać (po zwilżeniu wodą, specjalną odżywką lub płynem antystatycznym) metalowym grzebieniem. Co dwa, trzy tygodnie konieczna jest kąpiel, przed którą trzeba rozczesać wszystkie kołtuny (można użyć specjalnych pudrów lub płynów ułatwiających tę czynność). Stosujemy szampony dla psów długowłosych, np. z dodatkiem olejku norkowego. Następnie na końce włosów nakładamy odżywkę i dokładnie suszymy. Jeżeli nie zamierzamy psa wystawiać, możemy go ostrzyc – będzie nam wtedy łatwiej dbać o jego sierść.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments