Co ja takiego zrobiłem?


Codziennie w setkach miast i miasteczek, w Polsce i na świecie, jakiś pies zostaje porzucony przez właściciela. W jego smutnych oczach czai się tytułowe pytanie i jeszcze jedno: „Dlaczego mnie porzuciliście?”. Gdy jest ciepło, łatwiej jest przetrwać, ale idzie zima, a zimą szczególnie trzeba zwracać uwagę na błąkające psy i pomagać im.

Eldad Hagar i jego organizacja Hope for Paws z Los Angeles codziennie ratują jakiegoś bezdomnego zwierzaka. Wiele z tych akcji mieliście okazję obejrzeć na naszym portalu. Zawsze budziły emocje. Teraz można obejrzeć prawie wszystkie uratowane psy naraz, a także przeczytać apel umieszczony pod tym filmikiem przez jednego z internautów. Apel do całej ludzkości w obliczu nadchodzącej zimy. Bo choć w Los Angeles najniższa odnotowana temperatura to -4 stopnie C, to w innych częściach Stanów Zjednoczonych bywa ona zimą dużo niższa, podobnie jak w wielu miejscach na świecie.

Apel do całej ludzkości
Wraz z nadchodzącymi w Stanach Zjednoczonych i wielu miejscach na świecie chłodami jeszcze bardziej musimy niż zwykle pamiętać o naszych czworonożnych przyjaciołach. Tyle jest wszędzie bezdomnych psów, umęczonych życiem na ulicy, bez jedzenia i bez schronienia. Pamiętajcie, one polegają na nas, tak samo, jak my polegamy na nich. One tyle nam dają i nie oczekują w zamian niczego poza miłością. Jeśli możecie, odwiedźcie znajdujące się w okolicy schronisko dla zwierząt i zapytajcie, jak można pomóc żyjącym tam zwierzętom. Nie zawsze muszą być to pieniądze, czasem potrzebują one przede wszystkim miłości i uwagi”.

Zobaczcie, jak cierpią opuszczone psy, zobaczcie ich smutne oczy i zobaczcie też, jak bardzo się zmieniają już po 24 godzinach od trafienia do pełnego miłości domu, ile w nich radości i błysku w oczach. I pamiętajcie, że i wy możecie na różne sposoby tę radość w psich oczach wywołać. MC

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments