Cocker spanielem i kundelkiem rzucali o ścianę - Psy.pl
Cocker spaniel

Cocker spanielem i kundelkiem rzucali o ścianę

Mieszkańcy ulicy Gdańskiej w Bolesławcu od kilku dni słyszeli dochodzący zza ścian jednego z sąsiednich mieszkań skowyt psów. Na szczęście nie byli obojętni i powiadomili o tym Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt.

W jednym z mieszkań w Bolesławcu właściciele znęcali się nad spanielem i szczeniakiem – kundelkiem. Sąsiedzi zgłosili to, co słyszeli przez ściany, do Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt.

Cocker spaniel
fot. Facebook / Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt

Zgodne oświadczenia sąsiadów oraz członków rodziny właścicieli dotyczące bicia psów twardymi przedmiotami oraz rzucania nimi o ściany zostały potwierdzone podczas oględzin, gdzie ujawniono uraz o długości 2,5 cm na potylicy jednego z psów – napisali na Facebooku inspektorzy.

Właścicielom psów może grozić do 2 lat pozbawienia wolności oraz nawiązka w wysokości do 100 000 zł za fizyczne znęcanie się nad zwierzętami.

Autor: Magdalena Ciszewska
Chcesz dać głos i ocenić?
Dołącz do naszego stada – zarejestruj się!
Ocena użytkowników

  • zen
    zen 11 sierpnia 2017 o 18:28

    Dlaczego sądy nie orzekają zwrotu kosztów leczenia?

  • dwbem
    dwbem 11 sierpnia 2017 o 18:29

    A może przed zamknięciem też porzucać nimi o ścianę? Może wtedy dotrze do tych zakutych bandyckich łbów dotrze co czuły te biedne psiaki.

Dodaj komentarz

Zaloguj się do swojego konta lub skomentuj anonimowo. Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *