Ćwiczenia z psem moga być doskonałym lekarstwem na otyłość


Problem otyłości dotyka zarówno ludzi, jak i nasze czworonogi. Kampania Get Fit with Fido (schudnij z pupilem) zainspirowała już wielu właścicieli psów, by uprawiać różne sporty ze swoimi zwierzakami. Efekty bywają zadziwiające.

Panuje powszechna opinia, i jest ona prawdziwa, że właściciele psów są szczęśliwsi i zdrowsi niż reszta populacji. Jednak według badań przeprowadzonych na zlecenie angielskiego Kennel Club blisko jedna trzecia psiarzy ma nadwagę, i problem ten dotyka prawie jedną czwartą psów. Kennel Club kilka lat temu zainicjował kampanię Get Fit with Fido skierowaną zarówno do psów, jak i ich właścicieli. Jej głównym celem jest zachęcanie do uprawiania przeróżnych sportów z pupilami, które mają problemy z nadwagą, ale także pokazanie, że ćwiczenia z psem pomagają zrzucić nadmierne kilogramy ich opiekunom.

Jakie sporty można na co dzień uprawiać z psami? Na początek mogą to być szybsze spacery, z czasem bieganie dostosowane do wieku i możliwości psa oraz jego pana. A z psich sportów mamy do wyboru: agility, obedience, taniec z psem, flyball, frisbee i wiele innych. Nawet mieszkający w dużym mieście powinni zaplanować jeden dłuższy spacer szybkim krokiem choćby od jednego parku do drugiego i z powrotem.

Larze, 33-letniej Angielce, odkąd zapisała się na kurs agility, udało się zrzucić aż 32 kilogramy. To tyle, ile ważą jej dwa border terriery i jeden springer spaniel razem wzięte. Wszystko zaczęło się od dnia, kiedy spojrzała na jedno ze swoich zdjęć z wystawy psów. Nie miała już wątpliwości, że czas zadbać o swój wygląd. Aby zrzucić wagę, zaczęła ćwiczyć agility ze swoimi sześcioma psami. Już czuje się lepiej, ale nadal będzie ćwiczyć, ponieważ, jak wyznała, jej cel to pozbyć się w sumie 45 kilogramów.

Spacery z psem i wszelkie z nimi regularne aktywności to dwa najlepsze sposoby, aby zachować zdrowie i zgrabną sylwetkę. A więź, jaką budujemy z pupilem podczas wspólnych ćwiczeń, jest najlepszą nagrodą za ten wysiłek. PK

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments