Czworonogi, które zasłużyły na nagrody Darwina


Konkurs na najbardziej nietypowy wypadek, jakiemu uległ pies, co roku ogłasza amerykańska firma ubezpieczeniowa Veterinary Pet Insurance Co. W głosowaniu internauci wybierają zwierzaka, który wpakował się w najbardziej oryginalne kłopoty.

Plebiscyt przypomina słynne nagrody Darwina – przyznaje się je ludziom, którzy stracili życie lub zdrowie w wyniku swoich nieprzemyślanych działań.

Konkurs, w którym w roli głównej występują psy, nazywa się VPI Hambone Award – nazwa jest związana z historią psa, który utknął w lodówce i czekając, aż ktoś go tam znajdzie, zjadł szynkę przeznaczoną na Święto Dziękczynienia. Gdy go w końcu znaleziono, kość z szynki (z ang. ham bone) była dokładnie wylizana, a u zwierzaka stwierdzono hipotermię.

Wśród słynnych uczestników konkursu jest też labrador, który połknął ul, i to wraz z jego mieszkańcami, a także buldog – smakosz dziecięcych smoczków, których zjadł piętnaście.

Rok 2012 także obfituje w niezwykłe przypadki. W tegorocznym plebiscycie zwycięzcą został mieszaniec jamnika z terierem Peanut (z ang. orzeszek), który wdał się w bójkę ze skunksem i nie wyszedł z niej zwycięsko. Psa poszukiwano kilka godzin. Znaleziono go zakopanego żywcem. Kundelek ledwo oddychał i był przesiąknięty zapachem skunksa. Wkrótce Peanut doszedł do siebie i dziś jest już zupełnie zdrowy.

Warto przedstawić kilku nominowanych do tegorocznej edycji konkursu:

– Kot Pebbles – utknął w silniku samochodowym, w którym przejechał 24 kilometry. Był poważnie ranny, miał m.in. złamaną szczękę. Przeszedł już operację i wrócił do właściciela.

– Czternastomiesięczny labrador Bayley – swą klatką piersiową rozbił ogromne akwarium dla żółwi. Nabawił się przy tym licznych ran, które musiał zszywać chirurg.

– Jamnik Nathan – wraz z trzema innymi jamnikami wdał się w bójkę z piżmakiem. Rany, których doznał, były tak poważne, że zagrażały jego życiu.

– Labrador Major – podczas aportowania wpadł na skałę, która swym kształem przypominała zabawkę. W wyniku tego zdarzenia pies doznał wstrząsu mózgu i stracił pięć zębów.

– Cocker spaniel Tomis – to smakosz rodzynek i migdałów. Właścicielka zawiozła psa do lekarza weterynarii, gdyż obawiała się zatrucia szkodliwymi dla psów rodzynkami. Podczas badania okazało się, że prawdziwym zagrożeniem był migdał, który utknął w nosie spaniela.

– Shiba Kei – jego łapa utknęła w kratce windy, przez co pies złamał pazur i rozciął poduszkę łapy.

– Hawańczyk Havee – ucierpiał w starciu z odkurzaczem. Urządzenie przejechało po ogonie śpiącego psa i poważnie go uszkodziło.

Golden retriever Ginger ­– chciał powąchać żółwia, ale ten ugryzł go w nos. JH

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments