Czworonożny żołnierz zamieszka u swojego przewodnika


Obydwaj służyli w Afganistanie. Mick, czarny labrador, który jest specjalistą od wykrywania ładunków wybuchowych, i jego przewodnik Matt Foster, obecnie weteran amerykańskiego korpusu piechoty morskiej Marine Corps. W warunkach bojowych byli nierozłączni. Kiedy los ich rozdzielił, Matt był bardzo nieszczęśliwy. Teraz udało mu się adoptować Micka i już na zawsze będą razem.

Siedmioletni czarny labrador Mick jest jednym z setek czworonożnych żołnierzy służących w armii amerykańskiej w Afganistanie, którzy poświęcają swoje życie, by chronić życie ludzi – żołnierzy. Mick brał udział w aż czterech misjach, w tym jedną służbę przepracował z Mattem Fosterem jako swoim przewodnikiem. Nie tylko odbywali razem patrole, ale razem także jedli i spali. Przez okres służby byli nierozłączni. Niestety, kiedy Matt zakończył swoją służbę w Afganistanie i wrócił do rodzinnego Denver w Stanach Zjednoczonych, musiał się rozstać ze swoim najlepszym przyjacielem, Mickiem. Tak bardzo tęsknił za psem, że od razu postanowił rozpocząć procedurę adopcyjną.

Dzięki nieocenionej pomocy dwóch organizacji charytatywnych:  American Human Association oraz Mission K9 Rescue, zaledwie rok po rozstaniu przyjaciele nie mogli się nacieszyć z ponownego spotkania. Czymś więcej niż zwykłym przywiązaniem można nazwać tę więź, która połączyła weterana wojny w Afganistanie Matta Fostera z jego czworonożnym towarzyszem labradorem Mickiem. Takiego zwieńczenia trudnej służby ojczyźnie można życzyć każdemu czworonożnemu żołnierzowi, bo z pewnością na to zasługuje. PK

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments