Kochany Święty Mikołaju! Czy spełnisz moje psie marzenia?


Psy listy piszą! Nie wierzycie? A jednak – podopieczni Przytuliska dla Zwierząt w Głownie mają już wprawę w pisaniu listów do Świętego Mikołaja, w których proszą go o najpotrzebniejsze rzeczy. Jest tylko jeden problem – potrzeba chętnych Mikołajów, którzy spełnią te marzenia. To co, piszecie się na to?

Towarzystwo Przyjaciół Zwierząt „Arkadia”, które opiekuje się Przytuliskiem dla Zwierząt w Głownie, organizuje już trzecią edycję akcji „Paczka dla Zwierzaczka”. Akcja polega na tym, że zwierzaki – każdy z osobna – piszą w listach, co by chciały dostać. Wiecie, o czym marzą? O karmie, witaminach, posłaniach, zabawkach itd…

Już trzeci raz będziemy pomagali Świętemu Mikołajowi w obdarowywaniu podopiecznych naszego Przytuliska. Mamy nadzieję, że i w tym roku Darczyńcy dopiszą i wszystkie nasze zwierzęta otrzymają prezenty – mówi Zosia Barańska, prezes Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt „Arkadia” w Głownie, które opiekuje się Przytuliskiem.

Oczywiście każdy z nich najbardziej marzy o domu, ale nie takim na chwilę, który ktoś im da pod wpływem impulsu przed samymi świętami i zaraz potem wyrzuci. Dom chciałyby dostać taki prawdziwy, w rodzinie, która będzie świadoma swojej decyzji. A jeśli ktoś nie jest pewien, jeszcze się waha, albo wie, że nie może przyjąć pod swój dach czworonoga, z okazji Świąt może po prostu podarować psom i kotom upominki. Dzięki temu budy i kojce schroniskowych podopiecznych napełnią się świąteczną magią, a grudzień i dla zwierząt stanie się wyjątkowy.

Pies w czerwonym szaliku

Jak zostać Świętym Mikołajem?

Chcecie wiedzieć, jak zostać Świętym Mikołajem dla psów i kotów z Głowna? Wystarczy wejść na stronę www.przytuliskoglowno.pl/paczkadlazwierzaczka, wybrać zdjęcie zwierzaka, który wpadnie nam w oko (lub kilka zwierząt!), przeczytać jego list do Świętego Mikołaja i… działać!

Działać, to znaczy wysłać maila z chęcią udziału w akcji na adres kasia@przytuliskoglowno.pl i podać imię zwierzaka, którego prośby chcemy spełnić. Potem już możemy przyszykować paczkę i:

  • zawieźć ją osobiście do Głowna,
  • wysłać ją na adres przytuliska w Głownie (ul. Piaskowa 37, 95-015 Głowno) z dopiskiem PACZKA DLA ZWIERZACZKA i imieniem zwierzęcia, dla którego jest prezent,
  • przekazać darowiznę, za którą potrzebne produkty zostaną zakupione (konto: Towarzystwo Przyjaciół Zwierząt „Arkadia” w Głownie, 49 8787 0000 0024 6482 2000 0001, ul. Bielawska 7 m. 2, 95-015 Głowno).

Na wymarzone prezenty psy i koty czekają do 21 grudnia. Ale to nie koniec świątecznych atrakcji!

Już 23 grudnia w przytulisku odbędzie się wielki finał, podczas którego wszystkie prezenty zostaną rozpakowane i wręczone zwierzakom. Na spędzenie tego szczególnego dnia z podopiecznymi TPZ „Arkadia” organizatorzy zapraszają wszystkich Mikołajów – koniecznie w czerwonych, mikołajowych czapkach – na godzinę 11.

A co, jeśli jakiś pies w międzyczasie trafi do przytuliska, czy również może liczyć na prezent? Oczywiście – jak zapewnia nas Kasia Kucharska z Przytuliska dla Zwierząt w Głownie, lista zwierzaków i ich próśb jest na bieżąco aktualizowana. I dodaje:

Nigdy nie zdarzyło się, by jakiekolwiek zwierzę Mikołaj pominął…

Więcej informacji o Przytulisku znajdziecie na stronie www.przytuliskoglowno.pl i na fanpage’u www.facebook.com/przytuliskoglowno/.

Autor: Aleksandra Więcławska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments