Czy to pies, czy to bies

fot. YouTube

Gdy Eldad Hagar pierwszy raz zobaczył Theo, psa porzuconego rok wcześniej przez właścicieli i mieszkającego pod przyczepą samochodową, z pewnością mógł mieć wątpliwości, co to za stworzenie, ale nie miał wątpliwości, że trzeba mu pomóc.

Zwierzak, który mieszkał pod przyczepą samochodową w Compton, wyglądał jak półtora nieszczęścia. Gdy Eldad Hagar i Annie Hart usiłowali go złapać, uciekał w popłochu. Złapany, próbował się wyzwolić, a jego brudne dredy powiewały w powietrzu. Ponieważ żył długo na ulicy, obawiał się dotyku człowieka. Jedzenie było tym, co mogło go przekonać do obcych osób, które usiłowały się do niego zbliżyć.

Pierwsze, co trzeba było zrobić, to usunąć płaty posklejanej sierści, które przy jego niewielkiej posturze na pewno stanowiły duże obciążenie. Wygolony do gołej skóry, nie był szczęśliwy, wyglądał jak nagi pies meksykański. Upodobnienie się do znanej rasy nie mogło go jednak cieszyć. Dom zastępczy okazał się lekarstwem na wszystko. Theo,  bo takie imię otrzymał, znalazł tam czworonożnych kumpli i dzięki temu wróciła mu radość życia. Teraz czeka na dom, w którym zamieszka już na zawsze. MC

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments