Deszczowy spacer 500 labradorów


Tym razem na warszawskim Polu Mokotowskim spotkali się właściciele i miłośnicy labradorów, którym towarzyszyły czworonogi – w niedzielę 26 sierpnia po raz czwarty odbyła się Parada Labradorów Velvet, w której wzięło udział 500 psów i ponad 1500 osób. Deszczowa pogoda nie odstraszyła tych, którzy chcieli wesprzeć organizacje szkolące psy asystujące.

Co roku w wydarzeniu bierze udział coraz więcej osób, i to nie tylko miłośników labradorów, ale też sympatyków programu społecznego „Pomóżmy razem”. Podobnie jak w ubiegłych latach paradę poprowadził Marcin Prokop. Towarzyszyli mu od początku związana z programem „Pomóżmy razem” Katarzyna Dowbor, a także Dorota Gardias, Michał Piróg, Aleksandra Szwed i Krzysztof Ibisz.

Na Polu Mokotowskim na całe rodziny czekało mnóstwo atrakcji. Przygotowano strefy edukacyjne związane z poszczególnymi rodzajami psów pomocników: strefa psów ratowników, terapeutów, psów asystujących i przewodników. W każdej można było obejrzeć pokaz ich umiejętności i dowiedzieć się, jak na co dzień pracują. Podczas imprezy każdy mógł porozmawiać z przedstawicielami dziewięciu fundacji objętych programem „Pomóżmy razem” i z lekarzami weterynarii. Organizatorzy przygotowali też tor agility i zorganizowali sesję zdjęciową czworonogów i ich opiekunów.

Podczas parady firma Velvet przekazała organizacjom z programu „Pomóżmy razem” fundusze na zakup czterech szczeniaków, które zostaną wyszkolone do pomocy ludziom.

Aby wziąć udział w IV Paradzie Labradorów Velvet należało kupić pakiet startowy, dzięki któremu organizatorzy przekażą 10 zł za każdą osobę, która wzięła udział w spacerze. Pieniądze zasilą konta organizacji szkolących psy. AW

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments