Adoptowali czworonożnego żołnierza, który służył z ich synem

Fot. Facebook

Choć nie zastąpi im syna, to pomoże uporać się z jego stratą. Rodzice Christophera Diaza zaadoptowali czworonożnego żołnierza o imieniu Dino.

Syna nam nie zastąpi, ale będzie przypominał to, co nasz syn kochał najbardziej, czyli służbę w wojsku i swojego psa – powiedzieli telewizji KGTV-TV rodzice Christophera Diaza, którzy zaadoptowali owczarka belgijskiego Dina. Dino służył w Afganistanie z ich synem, który zginął podczas jednej z akcji.

Czworonożny żołnierz

Trudno sobie wyobrazić lepszą przyszłość dla 6-letniego owczarka belgijskiego malinois, który właśnie zakończył służbę w amerykańskiej armii i przeszedł na żołnierską emeryturę. Trafił do rodziców Christophera Diaza, żołnierza Marine Corps, który był przewodnikiem i partnerem psa podczas służby w Afganistanie. Dino został wyszkolony do wykrywania ładunków wybuchowych i wiernie służył swojemu opiekunowi i armii. Niestety jego przewodnik, w wieku zaledwie 27 lat zginął podczas jednej z akcji. Dino miał więcej szczęścia i przeżył.

Sandra i Salvadore Diaz po starcie syna chcieli od razu adoptować Dina. Nie było to jednak możliwe, ponieważ pies był jeszcze zbyt młody (syn zginął w 2011 roku) i jako doskonale wyszkolony czworonożny żołnierz był potrzebny armii. Kiedy nadszedł dzień, w którym mógł przejść na emeryturę, zgodnie z przyjętą w takich przypadkach procedurą poddano go różnym testom, mającym wykazać, czy nie cierpi na PTSD (zespół stresu pourazowego), co byłoby przeszkodą, aby trafił do normalnego domu. Okazało się, że Dino w pełni nadaje się do adopcji.

Dino pomaga znieść ból

Armia amerykańska przekazała czworonoga rodzicom Christophera Diaza podczas ceremonii poświęconej pamięci poległych żołnierzy. Sandra i Salvatore Diaz byli bardzo wzruszeni ceremonią. Choć pies nie zastąpi im syna, to jednak, jak powiedzieli, przebywając z Dinem, będą nie tylko przypominać sobie o ofiarności i bohaterstwie Christophera, ale także będzie im łatwiej znieść ból po starcie syna, mając u boku jego wiernego przyjaciela.

Autor: Paulina Król
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments