Dlaczego książę George próbuje zabić tego psa, karmiąc go białym magnum?

fot. Instagram

Afera o lody z cocker spanielem Lupo i księciem George'em w tle przetoczyła się przez internet. Internauci - dotąd bezwzględnie zakochani w malcu - teraz równie bezwzględnie hejtują jego i jego rodziców. A poszło o jedno zdjęcie.

Cocer spaniel Lupo

Książę George, trzeci w kolejności następca tronu Wielkiej Brytanii, właśnie kończy trzy lata. Jest słodki jak wszystkie dzieci, a że urodził się w rodzinie królewskiej, zna go niemal cały świat. I bardzo go lubi. Teraz jednak wiele się zmieniło – a wszystko za sprawą jednego zdjęcia. Z okazji urodzin małego księcia Pałac Kensington zamieścił na Instagramie nowe zdjęcia – tym razem zrobione przez profesjonalnego fotografa (dotąd robili je tylko członkowie rodziny, w tym mama George’a księżna Kate). Wśród nich zdjęcie, które wywołało burzę. Mały książę siedzi na nim na kocyku w ogrodzie i trzyma w ręku lód w białej czekoladzie, obok leży czarny cocker spaniel Lupo, podopieczny rodziny.

Zdjęcie, które wywołało burzę

Jeden z internautów pyta: „Dlaczego książę George próbuje zabić tego psa, karmiąc go białym magnum?”, a inny sugeruje, że George powinien trafić za to do więzienia i że to nieodpowiedzialne okrucieństwo na koszt podatników. Dużo spokojniej i rozsądniej niż rozszalały i hejtujący internet wypowiedziała się – według relacji „The Guardian” – organizacja RSPCA, troszcząca się o zwierzęta żyjące na Wyspach. W oświadczeniu napisano: „To wspaniale, że książę George próbuje pomóc swemu psu Lupo się ochłodzić przy tak wysokiej temperaturze. Radzimy jednak zachować ostrożność, kiedy dajemy swoim psom jedzenie przeznaczone dla ludzi, ponieważ pewne jego składniki, takie jak czekolada, mogą być trujące, a jeśli chodzi o produkty mleczne, zwierzaki mogą mieć kłopot z ich trawieniem. Zamiast zwykłych lodów sugerujemy przygotowanie takiego smakołyka samemu ze składników odpowiednich dla psów”. Ekspert innej organizacji Dog Trust zwraca uwagę, że mleko krowie i cukier mogą powodować problemy z trawieniem.

Czy biała czekolada jest trująca dla psa?

Wszystkie te uwagi są oczywiście słuszne, ale warto zachować zdrowy rozsądek i rozwiać nieporozumienia. Jeden z internautów zauważył, że skoro to biała czekolada, to nie mam problemu, bo nie zawiera kakao. Otóż to nieprawda, biała czekolada, którą oblane są białe lody magnum, zawiera masło kakaowe, a tym samym teobrominę, substancję trującą dla psów. Psy mają znacznie wolniejszy proces metaboliczny tej substancji i dlatego jest ona dla nich toksyczna. I choć dawki śmiertelne teobrominy wynoszą 90-250 mg/kg masy ciała, a biała czekolada zawiera śladowe ich ilości, jej też psy nie powinny dostawać. A na koniec mała prośba: nie hejtujmy, tylko wyjaśniajmy 🙂

MC

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments