Dobermany usłyszały wypadek kilometr dalej


Dwa dobermany uratowały życie kobiecie, która uległa wypadkowi samochodowemu, po tym, jak usłyszały – lub wyczuły – tragedię z kilometra i zaprowadziły tam swoich właścicieli.

Dobermany Star (z ang. gwiazda) i Storm (z ang. burza) były ze swymi właścicielami na spacerze. Sam Lewis i Emily, jego siostra, spacerowali po malowniczych okolicach hrabstwa Shropshire w zachodniej Anglii, gdy nagle ich psy zatrzymały się i z zainteresowaniem zaczęły strzyc uszami. Dobermany spojrzały na siebie i ruszyły w stronę, z której przed chwilą przyszły. Zaprowadziły swych właścicieli kilometr dalej do – jak się okazało – miejsca wypadku samochodowego.

Sam Lewis i jego siostra powiedzieli, że nic podejrzanego nie słyszeli, ale zachowanie psów podczas spaceru było tak niezwykłe, że postanowili sprawdzić, co tak zainteresowało ich psy. Gdy doszli do miejsca wskazanego przez psy, ujrzeli przewróconego Forda Ka.

Pod przewróconym samochodem leżała kobieta. Rodzeństwo natychmiast wezwało służby ratunkowe, które wyciągnęły ranną spod auta i zawiozły ją do szpitala. Kobieta dochodzi teraz do zdrowia, choć ma poważne problemy z kręgosłupem. Psy natomiast zyskały miano bohaterów. AW

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments