Dwunożna suczka Faith odeszła za Tęczowy Most


Historię nietypowej suczki Faith opisaliśmy w 2009 roku. Chociaż urodziła się bez jednej przedniej łapy, a drugą trzeba było amputować, nauczyła się chodzić na dwóch tylnych nogach. Dzięki swojej determinacji dawała nadzieję niepełnosprawnym ludziom. Kilkanaście dni temu Faith odeszła za Tęczowy Most pozostawiając w smutku rodzinę i wiele osób, którym pomagała.

Uratowana 12 lat temu przez nastolatka Rubena Stringfellowa z Oklahomy suczka Faith miała wiele szczęścia, bo trafiła do wspaniałej rodziny. Mama Rubena, Jude, zgodziła się zaopiekować zwierzakiem, mimo że lekarze nie dawali jej wielu szans na normalne życie (o Faith możecie przeczytać tutaj).

Dwunożna suczka, która została mianowana przez jednego z generałów na sierżanta, przez wiele lat niosła radość i nadzieję zarówno powracającym z wojny żołnierzom, często będącym po amputacji kończyn, jak i niepełnosprawnym czy chorym dzieciom i dorosłym. „Nasza suczka udowadnia, że kalectwo jest jedynie ułomnością, z którą należy nauczyć się żyć – mówiła o niej Jude. Kilka lat temu Oprah Winfrey zaprosiła Faith do swojego słynnego programu telewizyjnego. Dzięki udziałowi w programie suczka stała się popularna na całym świecie..

„ Faith była prawdziwym psem. Z głębokim bólem i rozdzierającym smutek sercem muszę powiadomić świat, wszystkich przyjaciół Faith, jej fanów i rodzinę, że Faith odeszła. Jest już za Tęczowym Mostem i na zawsze i wszędzie biega na czterech normalnie rozwiniętych, pięknych łapach. Jest i na zawsze pozostanie godnym naśladowania, wspaniałym przyjacielem. Miała niezwykłe życie”- napisała Jude na pożegnanie czworonożnej pupilki.  Mimo, że dla niektórych Faith była dziwolągiem, to jednak dziś, kiedy odeszła za Tęczowy Most, warto ją ciepło wspomnieć, bo była przecież nadzwyczajnym psem. PK

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments