04.06.2019

Dziwna zmiana na głowie psa - co robić?

author-avatar.svg

Redakcja Portalu

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę

zmiana na głowie

Fot. Shutterstock

Witam,
Zauważyłam dzisiaj na głowie mojego psa dziwne zmiany skórne. Z początku myśleliśmy że jest to zwyczajny kleszcz jednak w żaden sposób nie nadaje się do wyrwania. Najgorsze że znajduje się on na głowie/czasce suczki. Nie potrafię jej dokładnie opisać, górka znajdująca się pod skórą i odstajaca. Suczka jest w podeszłym wieku i traktujemy ją jak członka rodziny. Jest z nami od tak dawna dlatego nie wyobrażamy sobie żeby teraz odeszła. Niestety z powodów dojazdowych najwcześniej za 3 dni możemy zaliczyć wizytę u weterynarza. Obawiam się jednak że może być za późno.
Mimo wszystko nie wiemy od kiedy taka oto zmiana pojawiła się na jej głowie.
Potrzebuje porady, żeby wiedzieć na czym dokładnie stoimy.

Bez dokładnego obejrzenia takiej zmiany można snuć tylko teorie. Jeśli wielkością przypomina kleszcza i w żadnym stopniu nie zaburza codziennego funkcjonowania suczki, to najprawdopodobniej w tej chwili nie stanowi zagrożenia dla jej życia. Oczywiście wizyta u weterynarza w takim wypadku jest obowiązkowa. Jednak może okazać się, że jest to zapalenie mieszka włosowego, początek tworzenia się tłuszczaka, objaw alergii (np. na pyłki) lub ślad po ugryzieniu owada. Do czasu wizyty proszę nie ruszać tej zmiany, niczym nie smarować, nie wyciskać ani jej nie drapać.

Pierwsza publikacja: 26.04.2022

Podziel się tym artykułem:

author-avatar.svg

Zobacz powiązane artykuły

Adoptowałeś lękliwego psa? Radzimy, jak zabezpieczyć go przed ucieczką!

Ten tekst przeczytasz w 4 minuty

Adoptowane psiaki, które wcześniej nigdy nie mieszkały w domu, mogą mieć skłonności do ucieczek. Jak zabezpieczyć psa przed ucieczką?

lękliwy pies

undefined

24.04.2024

Psi penis – wszystko, co chciałbyś o nim wiedzieć, ale boisz się zapytać

Ten tekst przeczytasz w 4 minuty

Życie w towarzystwie psa oznacza akceptowanie lub przynajmniej ignorowanie jego czasem krępujących czynów. Choćby obwąchiwania pup innych psów czy jedzenia śmieci. Do takich zachowań należy też to, w którym ważną rolę odgrywa psi penis.

Psi penis

undefined

23.04.2024

Psie fochy i kaprysy. Czy pies może się obrazić?

Ten tekst przeczytasz w 4 minuty

Czy nasze psy to ludziki, podobnie czujące i reagujące jak my, ale niepotrafiące mówić? No, niezupełnie, ale coś w tym jest…

czy pies może się obrazić

undefined

null

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter i otrzymuj raz w tygodniu wieści ze świata psów!

Zapisz się