Pies bardzo ciągnie na smyczy – co zrobić?


Mój pies bardzo mocno szarpie się na smyczy prubowałam wielu sposobów ciąga zawsze nie zwarza na to czy ma szelki czy obrożę staram się go tego oduczyć już od 18miesięcy jednak nie widać efektów

Na początku warto zadać sobie pytanie, dlaczego ciągnie i do czego. Może bowiem się okazać, że zapinając mu krótką smycz i uniemożliwiając mu węszenie trawnika, uniemożliwiamy mu… bycie psem. Wówczas nic dziwnego, że ciągnie – chce po prostu mieć cokolwiek ze spaceru. Dlatego pracę z psem nad ciągnięciem powinniśmy zacząć od zapięcia mu szelek typu guard (a nie obroży, na której pies szarpiący się nigdy nie powinien chodzić – to dla niego niebezpieczne) i długiej, mniej więcej 4-metrowej linki. Na takiej uwięzi ma swobodę i przekonuje się, że smycz to nie więzienie, a jedynie mało uciążliwe akcesorium, które jednak nie uniemożliwia bycia psem!

Gdy na długiej lince, na której pies może swobodnie węszyć, uda się z nim spacerować, można zacząć pracę na smyczy nieco krótszej. Jeśli jednak tylko mamy taką możliwość, warto jak najczęściej spacerować z psem na lince 3-5-metrowej. A krótką smycz (typu 1,2 m) zostawiamy wyłącznie na podróże komunikacją miejską czy wizyty u weterynarza.

Więcej na ten temat tutaj: https://www.psy.pl/jak-nauczyc-psa-chodzic-na-smyczy/.

Autor: Redakcja Portalu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments