Fado – bohater filmu „Tylko mnie kochaj” i jego towarzyszka Roxy potrzebują pomocy!


Fado i Roxy to labradorowe staruszki, które obecnie potrzebują nie tylko kochającego domu, ale w wyniku zaniedbania człowieka również kosztownej opieki weterynaryjnej. Fado był bohaterem komedii "Tylko mnie kochaj" i jest idealnym przykładem na to, że życie to jednak nie film...

„Życie pisze różne scenariusze” – trudno się nie zgodzić z tym powiedzeniem. Za sprawą pewnego filmu, który obejrzało milion Polaków, prawie każdy – a zwłaszcza dzieci – marzył o takim psie. Czworonóg miał nie tylko mieć tak samo na imię. Przede wszystkim miał być tej samej rasy, umaszczenia i zachowywać się dokładnie w ten sam sposób, jak na ekranie. O kim mowa? O Fado z komedii „Tylko mnie kochaj”. Zapewne wielu z was w tej chwili przypomina sobie tego słodkiego szczeniaka rasy labrador o czekoladowym umaszczeniu. Często wobec takich psów mamy duże oczekiwania, które nierzadko weryfikuje rzeczywistość. Fado jest idealnym przykładem na to, że życie to jednak nie film – teraz wraz z Roxy, swoją towarzyszką tej samej rasy, potrzebują pomocy.

?Post będzie poważny, bo sprawa jest poważna. Fado (bohater filmu "TYLKO MNIE KOCHAJ"- o ironio‼️ i Roxy odebrane interwencyjnie po 2,5 roku z adopcji,są w Domu Tymczasowym. Tak, zostały odebrane "właścicielce". Śmierdzące, z odleżynami, zapaleniami, guzami, wystraszone, zdezorientowane, ale mimo wszystko pełne ufności. Przeszły wiele badań:Roxy badania krwi,echo, usg, RTG, wszytko w kierunku tego, aby zakwalifikować się do usunięcia guzów. Fado również przeszedł badania . Została odkryta u niego druga zmiana nowotworowa na wardze?➡️Już po operacji Roxy to "coś" ważyło ponad 1kg.? Skomplikowana operacja trwała 3h ale lekarz nie podjął się jednocześnie sterylizacji?Przypominam konto Labradorowych Serc: 94 1240 1095 1111 0010 7561 3845 odbiorca Małgorzata Prusakiewicz, tytuł przelewu – Darowizna Fado i Roxy.

Publiée par Katarzyna Chomicka sur Vendredi 12 avril 2019

Z filmowego planu na bruk

Czekoladowy labrador podbił serca tysięcy widzów, a po wyjściu z kina większość dzieci chciała mieć w domu identycznego psiaka. Chociaż Fado był jednym z ważniejszych bohaterów filmu i wydawało się, że będzie wiódł idealne życie, to jego rzeczywistość okazała się bardzo odległa od scenariusza komedii.

Fado przez życie szedł razem z Roxy. Psy miały kiedyś dom, który po pewnym czasie straciły. Później był następny. Niestety i ten nie okazał się dla nich szczęśliwy. Psiaki ostatecznie straciły nie tylko dach nad głową, ale też i zdrowie.

Fado – bohater filmu „TYLKO MNIE KOCHAJ” – (o ironio!) i Roxy, odebrane interwencyjnie po 2,5 roku od adopcji, są w domu tymczasowym. Tak, zostały odebrane „właścicielce”. Śmierdzące, z odleżynami, zapaleniami, guzami, wystraszone, zdezorientowane, ale mimo wszystko pełne ufności. Przeszły wiele badań. Roxy badania krwi,echo, USG, RTG, wszytko w kierunku tego, aby zakwalifikować się do usunięcia guzów. Fado również przeszedł badania. Została odkryta u niego druga zmiana nowotworowa na wardze – czytamy na facebookowej grupie Psy rasowe do adopcji.

Historię Fado i Roxy możecie też śledzić na facebookowej grupie Labradorowe Serca.

Fado i Roxy – napiszmy dla nich nowy scenariusz!

Obecnie Fado ma 15 lat, a jego towarzyszka niedoli Roxy jest rok młodsza. Przez całe swoje życie były razem. Dziś mijają dokładnie dwa tygodnie, od kiedy znajdują się w domu tymczasowym, jednak ludzie, którzy okazali wobec psiaków życzliwe serce, nie będą w stanie sami pokryć kosztów wszystkich zabiegów weterynaryjnych, dlatego na Facebooku została utworzona zbiórka pieniędzy. Jeśli masz ochotę ją wesprzeć, zajrzyj TUTAJ.

W tym momencie celem nie jest obwinianie człowieka – w tej sytuacji nawet i niejednego – o to, jak potoczyły się losy tych sędziwych labradorków. Wszystkim zależy na tym, by wspólnie „napisać” dla nich scenariusz z dobrym i szczęśliwym zakończeniem. Tak, jak to bywa w filmach.

Źródło i zdjęcie główne: www.facebook.com/groups/1687960154815711

Autor: Magdalena Olesińska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments