Finałowe loty psów

fot. Maciej Kłoś / Mako Press

Pierwszy weekend września upłynął w Warszawie pod znakiem dogfrisbee. Finał zawodów Dog Chow Disc Cup wygrała para z Czech: Kuba i owczarek belgijski malinois Puńta.

Zawody na Polach Mokotowskich trwały dwa dni. W sobotę odbyły się ostatnie w tym roku eliminacje do niedzielnych finałów (startowało około 60 teamów). W najliczniej obsadzonej klasie open triumfował team z Czech – Lucka i border collie Garp. Wśród młodych psów nie było zaskoczeniem zwycięstwo Karoliny z owczarkiem australijskim Javą, które w tym roku dokonały niesamowitego wyczynu, wygrywając tę klasę na wszystkich zawodach kwalifikacyjnych Dog Chow Disc Cup! Inny owczarek australijski, Lexus, w parze z Wiesławem, wygrali w konkurencji toss & fetch. W klasie debiutantów (starters) najlepsze były Tania i Lira – mieszaniec owczarka niemieckiego.

W niedzielnym finale krajowym wzięli udział zawodnicy zakwalifikowani podczas tegorocznego sezonu i obrońcy zeszłorocznych tytułów. W sumie dostały się do niego 22 duety w klasie open i 20 w toss & fetch. Najwyższe miejsca w obu konkurencjach zdobyli wspomniani Kuba i Puńta. Obrońcy zeszłorocznego tytułu Ania i border collie Arsi, w tym roku musieli zadowolić się drugim miejscem we freestyle’u.

Zawody sędziowali: Małgorzata Rusin, Joanna Klecha,  Jean McCollister  (Słowenia) i Martin Schmucker (Niemcy).  UCh

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments