Frisbee w Powsinie


W Parku Kultury w Powsinie koło Warszawy 20 maja spotkali się miłośnicy frisbee na drugich w Polsce zawodach z serii AWI i FDDO. Można było spotkać na nich ostrzyżone na krótko border collie (psy, których zwyczajowo się nie strzyże) – niektórzy właściciele w ten sposób starali się ulżyć swoim psom ze względu na upał.

Ashley Whippet Invitational (AWI) to kwalifikacje do mistrzostw Europy (rozgrywanych w Niemczech) i świata (rozgrywanych w Stanach Zjednoczonych) rozgrywanych w tym roku  po raz 35. To najstarsze mistrzostwa frisbee na świecie.

Oprócz AWI w Powsinie odbyły się zawody FDDO (Frisbee Disc Dog Open), podczas których rozgrywane są też trzy konkurencje techniczne. – Jedną z nich jest piramida – tłumaczy organizator Karol Cerek. – Nie ma to nic wspólnego z Egiptem. Na polu wyznaczony jest kształt piramidy. Trzeba oddać trzy jak najdalsze rzuty. W zależności od klasy, w której się startuje, punkty mogą być sumowane albo zaliczany jest tylko ostatni rzut, niezależnie od wyniku. Druga konkurencja to Speed Disc, czyli rzuty na czas, a trzecia to tor przeszkód. Nie ma on nic wspólnego z agility, bo przeszkody pokonuje dysk a nie pies. Jest ich pięć, a wśród nich obręcz, przez którą należy rzucić dysk, a pies musi go złapać w wyznaczonej strefie.

Wyniki: http://awi.whippy.pl/ UCh 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments