Z głodu zagryzł kurę. Policjanci ukarali prawdziwego przestępcę


Trzymany na 1,5-metrowym łańcuchu zwierzak to skóra i kości. I wielkie smutne oczy, które wypatrują choć odrobiny nadziei. Tak wyglądał 7-letni Lolek, gdy kilka dni temu odebrano go z gospodarstwa w Brodzicy pod Hrubieszowem.

Obraz nędzy i rozpaczy, zagłodzony, zapchlony, zakleszczony, z chorymi uszami, przerośniętymi pazurami oraz wielką raną na łapie – tak opisali Lolka na facebookowym profilu wolontariusze Stowarzyszenia Chełmska Straż Ochrony Zwierząt.

To oni zabrali Lolka z domu, który był dla niego miejscem kaźni. I pewnie długo by tak jeszcze było, gdyby nie to, że Lolkowi udało się zerwać z łańcucha. Dostał się na podwórko obok i zagryzł kurę sąsiada. Ten zaś zgłosił sprawę na policję.

Lolek na łańcuchu
fot. Facebook / Chełmska Straż Ochrony Zwierząt

Na szczęście policjanci zainteresowali się nie tylko sprawą zgłoszoną przez sąsiada, ale i warunkami, w jakich przebywa pies. 9 kwietnia Lolek został odebrany właścicielom (zrzekli się praw do niego) przez Stowarzyszenie Chełmska Straż Ochrony Zwierząt.

Lolek – jak podają wolontariusze – ważył 12,3 kg. Był odwodniony, cierpiał na anemię. Jest pod stałą opieką lekarza weterynarii. Musi być nawadniany i stopniowo odżywiany. Trzeba podawać mu leki.

Wygłodzony Lolek
fot. Facebook / Chełmska Straż Ochrony Zwierząt

Aby odmienić życie Lolka, potrzebne jest wsparcie finansowe i rzeczowe (karma mokra i sucha dobrej jakości, duża obroża Foresto). Jeśli ktoś może pomóc finansowo, oto numer konta:

Stowarzyszenie Chełmska Straż Ochrony Zwierząt
ul. Hrubieszowska 66, 22-100 Chełm
Bank PKO BP 57 1020 1563 0000 5902 0099 5126 z dopiskiem: ,,LOLEK Z INTERWENCJI”

Szkielet Lolka
fot. Facebook / Chełmska Straż Ochrony Zwierząt

Co jeszcze jest potrzebne? Wolontariusze SChSOZ piszą na Facebooku tak:

Potrzebny jest także dom tymczasowy! Lolek to przyjazny psiak, który w żadnym stopniu nie przejawia agresji. Ma problem ze wzrokiem – jest w większym stopniu ślepy, nie wiemy, czym to jest spowodowane, ale na pewno nie starością, gdyż ma dopiero 7 lat. Jeśli znajdzie się osoba chętna przygarnąć Lolka na stałe, to oczywiście zajmiemy się wszystkim (wyżywieniem, kosztami weterynaryjnymi) do czasu, aż psiak nie dojdzie do siebie. Umowa adopcyjna zostanie podpisana dopiero po pełnym przygotowaniu Lolka do adopcji (szczepienia, chip, kastracja itp.).

UWAGA!! ZAGŁODZONY LOLEK Z INTERWENCJI!! GEHENNA NA 1.5 METROWYM ŁAŃCUCHU TRWAŁA 7 LAT!! POTRZEBNE WSPARCIE FINANSOWE! ?Lolek pod naszą opiekę trafił dnia 09.04.17r – obraz nędzy i rozpaczy ? zagłodzony, zapchlony, zakleszczony, z chorymi uszami, przerośniętymi pazurami oraz wielką raną na łapie.. Wykonaliśmy badania (morfologia + biochemia) i do tego dochodzi jeszcze anemia i odwodnienie.. ? Obecna waga to 12,3kg. Lolek jest pod stałą opieką lekarza w Gabinet Weterynaryjny Animalmed wymaga on codziennego podawania leków + nawadniania.. Prosimy o wsparcie zarówno finansowe jak i rzeczowe.. ? Wspólnymi siłami jesteśmy w stanie odmienić życie Lolka.. ?Właściciele zrzekli się praw do zwierzęcia – Policja prowadzi dochodzenie o zaniedbanie zwierzęcia z art. 35 Ustawy o Ochronie Zwierząt.Ps. Potrzebny jest także dom tymczasowy! Lolek to przyjazny psiak, który w żadnym stopniu nie przejawia agresji. Ma problem ze wzrokiem – jest w większym stopniu ślepy, nie wiemy czym to jest spowodowane ale na pewno nie starością, gdyż ma dopiero 7 lat ? Jeśli znajdzie się osoba chętna przygarnąć Lolka na stałę to oczywiście zajmiemy się wszystkim (wyżywieniem, kosztami weterynaryjnymi) do czasu póki psiak nie dojdzie do siebie. Umowa adopcyjna zostanie podpisana dopiero po pełnym przygotowaniu Lolka do adopcji (szczepienia, chip, kastracja itp)______________________________________________Dane do przelewów:Stowarzyszenie Chełmska Straż Ochrony Zwierząt:Ul. Hrubieszowska 66, 22-100 ChełmNr konta Bank PKO BP 57 1020 1563 0000 5902 0099 5126UWAGA! Koniecznie z dopiskiem: ,, LOLEK Z INTERWENCJI,,SWIFT do przelewów zagranicznych: BPKOPLPWPayPal – wpłaty zagraniczne, adres e-mail to —-> amochnia@csoz.pl_______________________________________________Co jest nam potrzebne??- karma mokra dobrej jakości (np animonda)- karma sucha dobrej jakości- obroża FORESTO (duża)——————————————————————————–Dane do wysyłki:Arleta Misterekul. Wieniawskiego 15/1122-100 Chełm

Publié par Stowarzyszenie Chełmska Straż Ochrony Zwierząt sur mardi 11 avril 2017

W stosunku do byłych właścicieli Lolka policja prowadzi dochodzenie o zaniedbanie zwierzęcia z art. 35 Ustawy o ochronie zwierząt.

Autor: Magdalena Ciszewska
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Magdalena Nowakowska
Magdalena Nowakowska
4 lat temu

Brak słów na bezmyślność i brak serca właścicieli kary są do d….. czy to się się końcu zmieni ?!!!!!

Kabała Urszula
Kabała Urszula
4 lat temu

ścierwa które tak zaniedbuja te biedacwa powinni ponieśc wszystkie koszta związane z opieką – weterynarz i następne 2 l. płacić za utrzymanie psiaczka !