Golden – przyjaciel wszystkich


Jakim psem jest golden retriever?

Golden retriever to wytrzymały, aktywny pies, wyhodowany do polowania na ptactwo wodne. Obecnie służy przede wszystkim do towarzystwa, wykorzystuje się go również do pomocy osobom niepełnosprawnym, w dogoterapii, jako psa gruzowego i lawinowego, a także w służbach celnych i policji (np. do wykrywania narkotyków). Dobrze radzi sobie w psich sportach, np. obedience, agility, flyballu.

Jest psem spokojnym, o umiarkowanym temperamencie, bardzo towarzyskim i przywiązanym do rodziny. Nie lubi samotności i nie powinien być izolowany, dlatego nie nadaje się do trzymania w kojcu. To doskonały przyjaciel dla dzieci, cierpliwy i zawsze gotowy do zabawy.

Chętnie się podporządkowuje. Jego główną cechą charakteru jest łagodność. Jest przyjacielem wszystkich, dlatego nie sprawdzi się w roli stróża. Dobrze czuje się w towarzystwie psów i innych zwierząt domowych. Wyróżnia go duża inteligencja i pasja do pracy. Łatwość uczenia się, doskonała pamięć i skłonność do podporządkowania się właścicielowi sprawiają, że nadaje się do wszechstronnego szkolenia.

Choć lubi ruch i przestrzeń, bez problemu przystosuje się do każdych warunków. Ważne jest, aby miał jakieś zajęcie (nie lubi bezczynności) oraz stały kontakt z ludźmi i innymi czworonogami.
 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments